دومین کانال‌شکنی زمستانی شاخص سهام

 بورس اوراق بهادار تهران دیروز برای دومین بار در هفته جاری شاهد کانال شکنی شاخص سهام بود. در بازار دیروز، شاخص کل با اتکا به نمادهای بزرگ بازار به ویژه سهام گروه پتروشیمی توانست به رشد ۷۱۳واحد دست یابد.
 بورس اوراق بهادار تهران دیروز برای دومین بار در هفته جاری شاهد کانال شکنی شاخص سهام بود. در بازار دیروز، شاخص کل با اتکا به نمادهای بزرگ بازار به ویژه سهام گروه پتروشیمی توانست به رشد ۷۱۳واحد دست یابد.

 بورس اوراق بهادار تهران دیروز برای دومین بار در هفته جاری شاهد کانال شکنی شاخص سهام بود. در بازار دیروز، شاخص کل با اتکا به نمادهای بزرگ بازار به ویژه سهام گروه پتروشیمی توانست به رشد ۷۱۳واحد دست یابد. امری که شاخص را به کانال ۹۷هزار واحد وارد کرد. از نکات جالب توجه بازار دیروز حرکت گروه پتروشیمی در مدار رشد بود. سه نماد پتروشیمی خلیج فارس، خارک و مبین در رشد شاخص موثر بودند. نمادهای پالایشگاهی و معدنی نیز نمادهای شاخص‌ساز دیگر بودند. دیروز در بازار سهام سریال «هر عرضه اولیه یک حاشیه» ادامه داشت و عرضه اولیه نخ عطرین قم تا ساعت پایانی بازار انجام نشد. عرضه نطرین در حالی در ابهام بود که نحوه عرضه این شرکت شباهت زیادی به عرضه شرکت سرمایه‌گذاری ساختمان پتروشیمی خلیج فارس دارد. شرکتی که پس از اعلام عرضه در نهایت راهی تابلو نشد.
در بازار دیروز نماد معاملاتی شرکت‌های پتروشیمی داراب، کود شیمیایی اوره لردگان، حق‌تقدم همراه اول، گروه‌سرمایه‌گذاری سایپا، لیزینگ رایان سایپا، گروه مدیریت سرمایه‌گذاری امید، بورس کالای ایران، سپرده‌‌گذاری مرکزی و تسویه وجوه، حق‌تقدم استفاده نشده گروه فن‌آوا، بیمه سرمد، سرمایه‌گذاری ساختمان نوین، پتروشیمی فسا، تامین مسکن جوانان از سوی ناظر بازار سهام بازگشایی و در مقابل نماد معاملاتی شرکت‌ سیمان هگمتان متوقف شد. در گروه برقی شرکت کنتور‌سازی که از شهریور سال گذشته با توقف نماد روبه‌رو‌ بوده، زمان جدید مجمع عادی به‌طور فوق‌العاده را اعلام کرد. شرکت کنتور‌سازی که با سرمایه ۲۰ میلیارد تومانی از شهریور سال گذشته با توقف نماد و حواشی بسیار روبه‌رو‌ است، زمان جدیدی را برای برگزاری مجمع عادی به‌طور فوق‌العاده اعلام کرد.

 بر این اساس، سهامداران «آکنتور» ساعت ۹ صبح روز سه شنبه ۱۲ دی در سه راه ضرابخانه، خیابان شهید کشوری،پلاک ۵۵ برای انتخاب حسابرس و بازرس قانونی به این مجمع روانه می‌شوند. در گروه کانی غیر‌فلزی شرکت بورسی فرآورده‌های نسوز آذر، زمان برگزاری مجمع فوق‌العاده برای افزایش سرمایه ۱۰۰ درصدی را اعلام کرد. شرکت فرآورده‌های نسوز آذر ۳۰ میلیارد تومانی، زمان برگزاری مجمع فوق العاده را اعلام کرد. «کاذر» ساعت ۱۰ روز شنبه ۱۶ دی در محل شرکت واقع در کیلومتر ۵۰ جاده اصفهان - شهرکرد برای تصمیم‌گیری درخصوص افزایش سرمایه به این مجمع می‌رود. در گروه سیمانی دیروز سیمان هگمتان در اولین پیش‌بینی سود سال آینده ۳۷درصد از پیش بینی خود کاست و سود هر سهم را از ۳۹۲ ریال (سال جاری) به ۲۴۶ریال کاهش داد. در مجموع بازار روز گذشته بازاری مثبت بود که در آن ارزش معاملات (با احتساب معاملات بلوکی واوراق مشارکت) در بورس به ۲۵۳میلیارد تومان و در فرابورس به ۱۱۹ میلیارد تومان بالغ شد.

منبع خبر: دنیای اقتصاد
  ۴ دی ۱۳۹۶ ساعت ۴:۲۳:۰ بعد از ظهر
برچسب ها:
شما اولین نفری باشید که نظر میدهد

 همین حالا نظر خود را ثبت کنید: