شاخص بورس به کانال ۹۳ هزار واحد سقوط کرد

شاخص کل بورس با ۴۷۸ واحد ریزش در پایان معاملات امروز به ۹۳ هزار و ۸۰۵ واحد رسید تا عقبگرد این متغیر با شدت بیشتری ادامه پیدا کند.
شاخص کل بورس با ۴۷۸ واحد ریزش در پایان معاملات امروز به ۹۳ هزار و ۸۰۵ واحد رسید تا عقبگرد این متغیر با شدت بیشتری ادامه پیدا کند.

به نقل از پژوهشکده پولی و بانکی، افت شدید شاخص های تالار شیشه ای در کنار کاهش معنی دار حجم و ارزش معاملات، ‌این روزها سهامداران را مستاصل کرده به طوری که بسیاری از سهم ها با کاهش قیمت ها اندک بازده قبلی را نیز به زیان تبدیل کردند.

بر اساس آمارهای معاملاتی بورس، روز جاری همه شاخص های بورس با ریزش مواجه شدند به طوری که شاخص کل با (۴۷۸) واحد ریزش معادل (۴۷۸) درصد به ۹۳ هزار ۸۰۵ واحد، شاخص قیمت «وزنی - ارزشی» با (۳۹۴) واحد افت معادل (۱.۳۲) درصد به ۲۹ هزار ۴۸۰ واحد، شاخص کل «هم وزن» با (۹۳) واحد کاهش معادل (۰.۵۶) درصد به ۱۶ هزار و ۶۱۷ واحد، شاخص قیمت «هم وزن» با (۷۶) واحد ریزش، معادل (۰.۶۲) درصد به ۱۲ هزار و ۳۳۹ واحد، شاخص آزاد شناور با (۴۴۳) واحد کاهش، معادل (۰.۴۴) درصد به ۹۹ هزار و ۶۶۲ واحد، شاخص بازار اول با (۲۲۹) واحد افت معادل (۰.۳۴) درصد به ۶۶ هزار و ۷۱۲ واحد و شاخص بازار دوم با (۱۵۹۹) واحد ریزش معادل (۰.۸۰) درصد، به ۱۹۹ هزار و ۳۵۳ واحد رسید.

ریزش شاخص صنایع

این گزارش می افزاید: روز جاری شاخص صنایع تالار شیشه ای با نوسان مواجه شدند به طوری که شاخص صنایع «اداره بازارهای مالی با ۲ واحد رشد معادل ۲.۹۴ درصد به ۷۰ واحد، سایر مالی با (۳۵) واحد افت معادل (۱.۶۲) درصد به ۲ هزار و ۱۴۱ واحد، محصولات فلزی با (۳۵۰) واحد ریزش معادل (۱.۶۳) به ۲۱ هزار و ۱۷۱ واحد، محصولات کاغذ با (۲۴۸) واحد کاهش معادل (۲.۴۹) درصد به ۹ هزار و ۷۲۹ واحد، حمل و نقل با (۱۰۱) واحد افت، معادل (۲.۸۶)  درصد به ۳ هزار و ۴۳۵ واحد، ذغالسنگ با (۵۵۸) واحد ریزش معادل (۴.۰۹) درصد به یک هزار و ۳۷۸ واحد، سایر معادن با (۴۹۱) واحد کاهش معادل (۴.۴۸) درصد به ۱۰ هزار ۴۶۵» رسید.

در پایان معاملات امروز بورس، در ۳۷ هزار و ۲۸۳ نوبت معاملاتی، ۶۹۵ میلیون برگه اوراق بهادار به ارزش ۱۸۳ میلیارد تومان در بورس معامله شد و ارزش بازار نیز به ۳۷۳ هزار و ۲۰ میلیارد تومان رسید.

منبع خبر: ایسنا
  ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۴۴:۴۸ قبل از ظهر
شما اولین نفری باشید که نظر میدهد

 همین حالا نظر خود را ثبت کنید: