اخبار نفت، انرژی و فلزات

تعداد قابل نمایش در صفحه:
صفحه ۱۰۳ از ۱۲۸
 • آذربایجان خواستار تسریع در ساخت مشترک نیروگاه با ایران شد آذربایجان خواستار تسریع در ساخت مشترک نیروگاه با ایران شد

  رئیس بزرگترین تولید کننده برق جمهوری آذربایجان (او جی اس سی) گفت، احداث مشترک نیروگاه های جدید توسط ایران و آذربایجان موجب ارتقاء ثبات انرژی و پتانسیل صادراتی جمهوری خودمختار نخجوان خواهد شد.

 • نگاه بدبینانه بانک جهانی به توافق اوپک برای تقویت قیمت نفت نگاه بدبینانه بانک جهانی به توافق اوپک برای تقویت قیمت نفت

  بانک جهانی با ابراز تردید نسبت به موفقیت استراتژی کاهش تولید اوپک برای تقویت قیمت نفت اعلام کرد نفت شیل و غیراوپکی ها توانایی اوپک در این زمینه را محدود کرده اند.

 • واردات کالاهای نفتی که امکان ساخت آنها در داخل وجود دارد ممنوع استواردات کالاهای نفتی که امکان ساخت آنها در داخل وجود دارد ممنوع است

  مدیرعامل شرکت مناطق نفت‌خیز جنوب با اشاره به چشم انداز بومی سازی ۱۴ هزار کالا و تجهیزات نفتی، جزئیات برگزاری هشتمین نمایشگاه نفت اهواز را تشریح کرد و گفت: واردات کالاهای نفتی که امکان ساخت آنها در داخل وجود دارد، ممنوع است.

 • طرح کم هزینه و موثر مجلس برای حفظ مهمترین مانع قاچاق بنزین طرح کم هزینه و موثر مجلس برای حفظ مهمترین مانع قاچاق بنزین

  نمایندگان مجلس طرحی دوفوریتی برای حفظ کارت سوخت ارائه داده اند که موجب حفظ کارت جایگاه ها و در نتیجه، تداوم کسادی کار قاچاقچیان و شبکه های قاچاق بنزین بدون ایجاد هیچ تغییری در قیمت یا شیوه عرضه این فرآورده نفتی خواهد شد.

 • بازگشت چراغ خاموش توتال به پارس جنوبی/ مشاور جدید ایران چه سابقه‌ای دارد؟ بازگشت چراغ خاموش توتال به پارس جنوبی/ مشاور جدید ایران چه سابقه‌ای دارد؟

  بازگشت چراغ خاموش توتال به پارس جنوبی در حالی است که ابهامات فعالیت این شرکت فرانسوی در پارس جنوبی بعد از گذشت بیش از ۱۰ سال هنوز پابرجاست.

 • مانور صادرات نفت خام زیبنده اقتصاد کشور نیست مانور صادرات نفت خام زیبنده اقتصاد کشور نیست

  عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: مانور صادرات نفت خام زیبنده اقتصاد کشور نیست و باید به شدت از خام فروشی پرهیز شود.

 • جزئیات توافق نفتی ایران-یونان/ بدهی نفتی یونان قسط بندی شدجزئیات توافق نفتی ایران-یونان/ بدهی نفتی یونان قسط بندی شد

  معاون وزیر نفت با تشریح توافق جدید ایران و یونان بر سر وصول طلب نفتی، گفت: بر این اساس یونانی‌ها در مدت زمان ۲ سال کل طلب نفتی ایران را پرداخت خواهند کرد.

 • غول پتروشیمی دانمارک آماده بازگشت به ایران شدغول پتروشیمی دانمارک آماده بازگشت به ایران شد

  شرکت «هالدو تاپسو» دانمارک به منظور همکاری و مشارکت در صنایع پتروشیمی ایران با محور تامین کاتالیست، دانش فنی و سرمایه گذاری در دوران پسا برجام اعلام آمادگی کرد.

 • صادرات غیرنفتی بوی نفت می‌دهد/تراز تجاری را چگونه مثبت کردند؟!صادرات غیرنفتی بوی نفت می‌دهد/تراز تجاری را چگونه مثبت کردند؟!

  در حالی تراز تجاری ایران در ۶ ماهه ابتدای امسال مثبت ارزیابی شده است که با کم کردن صادرات گاز مایع و میعانات گازی از آمار صادرات غیرنفتی این رقم منفی می‌شود.

 • ورشکستگی شرکت نفت ونزوئلا دردسرساز شد/آمریکا به دنبال وصول طلب‌هاورشکستگی شرکت نفت ونزوئلا دردسرساز شد/آمریکا به دنبال وصول طلب‌ها

  شرکت نفت ونزوئلا(PDVSA) در معرض خطر عدم توانایی برای پرداخت بدهی‌هایش است و این به معنای ایجاد مشکل برای پالایشگاه‌های آمریکایی در سواحل خلیج آمریکا است.

 • هند از سرمایه گذاری در صنایع پتروشیمی ایران انصراف دادهند از سرمایه گذاری در صنایع پتروشیمی ایران انصراف داد

  یک مقام مسئول با اشاره به عرضه گران ترین گاز منطقه خلیج فارس به صنایع پتروشیمی ایران، گفت: هندی‌ها به دلیل بالا بودن قیمت خوراک از سرمایه گذاری در صنایع پتروشیمی ایران انصراف داده‌اند.

 • فروش 41 درصد اوراق مشارکت دولتی در پنج ماهه نخست امسالفروش 41 درصد اوراق مشارکت دولتی در پنج ماهه نخست امسال

  دولت برای تامین بخشی از هزینه های خود به میزان 52 هزار و 958 میلیارد ریال اوراق مشارکت در پنج ماه نخست امسال منتشر کرد و آمارها نشان می دهد حدود 41.4 درصد این اوراق فروش رفته است.

 • صفحه ۱۰۳ از ۱۲۸