تقاضای طلا با افت ۱۰ درصدی به پایین‌ترین سطح ۱۱ ساله رسید

تقاضای طلا با افت ۱۰ درصدی به پایین‌ترین سطح ۱۱ ساله رسید
انجمن جهانی طلا (دابلیوجی‌سی) اعلام کرد که در ۳ ماهه سوم امسال تقاضای طلا افت کرده و پاندمی کرونا گرایش به این فلز گران‌بها را تحت فشار قرار داده است.

به نقل از راشاتودی، انجمن جهانی طلا (دابلیوجی‌سی) اعلام کرد که در ۳ ماهه سوم امسال تقاضای طلا افت کرده و پاندمی کرونا گرایش به این فلز گران‌بها را تحت فشار قرار داده است.

طبق جدیدترین گزارش انجمن جهانی طلا تقاضای طلا از ابتدای امسال تا کنون ۱۰ درصد سقوط کرده و در بازه جولای تا سپتامبر به ۸۹۲.۳ تن رسیده است. این پایین‌ترین سطح تقاضای ۳ ماهه از ۲۰۰۹ تا کنون است و نشان می‌دهد پاندمی کرونا سرمایه‌گذاران و مصرف‌کنندگان طلا را تحت تأثیر قرار داده است.

در همین حین بانک‌های مرکزی جهان در تلاش برای مقابله با ویروس کرونا ذخایر طلای خود را خرج کرده‌اند. طبق داده‌های انجمن جهانی طلا ازبکستان و ترکیه در فروش ذخایر طلای خود در جهان پیشتاز بوده و فروش آن در ۳ ماهه سوم را به ۱۲ تن رسانده‌اند. چنین فروشی از ۲۰۱۰ تا کنون بی‌سابقه بوده است. با این که انتظار می‌رود بانک‌های مرکزی در انتهای سال به خرید طلا رو بیاورند اما میزان این خرید از ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ کمتر خواهد بود.

انجمن جهانی طلا اعلام کرد نامشخص بودن آینده بازارهای جهانی به علت پاندمی کرونا باعث شده است تا سرمایه‌گذاران برای حفظ ارزش دارایی‌های خود آنها را متنوع کنند که این تقاضای طلا را کاهش داده است.

منبع خبر: خبرگزاری مهر
  ۱۲ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۴:۴۶:۲۷ بعد از ظهر
شما اولین نفری باشید که نظر میدهد

 همین حالا نظر خود را ثبت کنید:

نتایج یافت شده: 0 مورد