معرفی متقاضیان وام اجاره به بانک تا دو هفته دیگر

معرفی متقاضیان وام اجاره به بانک تا دو هفته دیگر
معاون وزیر راه گفت: در حال پالایش اطلاعات متقاضیان هستیم و تا دو هفته دیگر، نخستین گروه متقاضیان وام اجاره به بانک معرفی خواهند شد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ آقای محمود محمودزاده با بیان اینکه تا کنون ۲۳۰ هزار نفر برای دریافت وام ودیعه مسکن مصوب ستاد ملی کرونا برای سال ۱۴۰۰ در سامانه اقدام ملی به نشانی tem.mrud.ir ثبت نام کرده اند، افزود: متقاضیان تا پایان شهریورماه فرصت ثبت نام دارند.

وی اضافه کرد: همزمان پالایش اطلاعات متقاضیان را انجام می‌دهیم و تا حدود دو هفته دیگر نخستین افرادی که ثبت نام کرده‌اند را برای دریافت تسهیلات به بانک معرفی خواهیم کرد.

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه سرعت پرداخت تسهیلات منوط به اهتمام خود متقاضیان است، تاکید کرد: به هر میزان که افراد، بارگذاری مدارک و ثبت نام را تسریع کنند روند پرداخت تسهیلات به آن‌ها زودتر انجام می‌شود.

وی تصریح کرد: سقف تسهیلات کمک ودیعه اجاره در تهران ۷۰ میلیون تومان، کلانشهر‌های بالای یک میلیون نفر ۴۰ میلیون و سایر شهر‌ها ۲۵ میلیون تومان است.

محمودزاده درباره نرخ سود و نحوه بازپرداخت اقساط وام اجاره گفت: نحوه پرداخت همانند سال گذشته در دو مدل خواهد بود. اگر کسی وام را یک ساله بگیرد فقط سود ۱۳ درصد را به طور ماهیانه پرداخت می‌کند و اصل پول را سر سال به بانک برمی‌گرداند. روش دوم این است که افراد وام را به صورت پنج ساله دریافت کنند که اصل و فرع آن را در اقساط ماهیانه با نرخ سود ۱۲ درصد پرداخت خواهند کرد.

وی در رابطه با ناهماهنگی سیستم بانکی و تاخیر پرداخت وام که سال گذشته دیده می‌شد نیز، گفت: با توجه به تجربه سال گذشته و تسهیل شرایط، احتمالا امسال روند پرداخت وام از سوی بانک‌ها سرعت بیشتری بگیرد.

منبع خبر: واحد مرکزی خبر
  ۲۷ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۹:۵:۵۳ بعد از ظهر

شما اولین نفری باشید که نظر میدهد

 همین حالا نظر خود را ثبت کنید:

نتایج یافت شده: 0 مورد