اعلام قیمت جدید خودروها تا ماه آینده

با اعلام رئیس شورای رقابت، قیمت جدید خودروهای داخلی تا یک ماه دیگر اعلام خواهد شد، این در حالی است که امکان دارد خودروسازان افزایش قیمت احتمالی را برای مدتی بایگانی کنند.
با اعلام رئیس شورای رقابت، قیمت جدید خودروهای داخلی تا یک ماه دیگر اعلام خواهد شد، این در حالی است که امکان دارد خودروسازان افزایش قیمت احتمالی را برای مدتی بایگانی کنند.

با اعلام رئیس شورای رقابت، قیمت جدید خودروهای داخلی تا یک ماه دیگر اعلام خواهد شد، این در حالی است که امکان دارد خودروسازان افزایش قیمت احتمالی را برای مدتی بایگانی کنند.آن طور که رضا شیوا در گفت‌وگو با خبرگزاری تسنیم، عنوان کرده، «شورای رقابت در ماه‌های اخیر رایزنی‌هایی را با بانک مرکزی برای دریافت نرخ تورم بخشی انجام داده و آمار مربوطه در اختیار شورا قرار گرفته است.» به گفته او، «شورای رقابت علاوه‌بر نرخ تورم بخشی، اطلاعات مربوط به کیفیت خودروهای داخلی را نیز از شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد دریافت کرده تا با قرار دادن هر دو مولفه در فرمول قیمت‌گذاری، میزان افزایش یا کاهش قیمت‌ها را محاسبه کند. گفته‌های رئیس شورای رقابت در شرایطی است که به‌نظر می‌رسد خودروسازان داخلی اقدام به ارسال درخواست افزایش قیمت محصولات خود به شورا کرده‌اند.

این اقدام خودروسازان در واقع طبق روال چند سال گذشته انجام شده و آنها با توجه به بالا رفتن هزینه‌های تولید، خواستار صدور مجوز شورای رقابت برای افزایش قیمت محصولات خود شده‌اند.خودروسازان البته اوایل امسال نیز قیمت محصولات خود را افزایش دادند که این اقدام ناشی از مجوز قبلی شورای رقابت برای افزایش قیمت خودروهای داخلی بود. در واقع خودروسازان مجوزی را که پیش‌تر از شورای رقابت بابت افزایش قیمت دریافت کرده بودند، پس از چند ماه تاخیر اعمال کردند.این تاخیر از آن جهت بود که بازار خودرو به‌دلیل رکود سنگین، ظرفیت افزایش قیمت را نداشت و خودروسازان نمی‌خواستند با اعمال مجوز شورای رقابت، فروش خود را بیشتر به خطر بیندازند.ازآنجاکه بازار خودرو کشور در حال حاضر نیز راکد بوده و مشخص نیست چه زمانی رونق به آن باز خواهد گشت، ممکن است خودروسازان مجوز احتمالی شورای رقابت مبنی‌بر افزایش قیمت محصولات خود را باز هم برای مدتی بایگانی کرده و در وقت مقتضی اعمال کنند.

منبع خبر: دنیای اقتصاد
  ۳ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۷:۸:۵۰ قبل از ظهر
شما اولین نفری باشید که نظر میدهد

 همین حالا نظر خود را ثبت کنید: