کارنامه تولید خودروسازان خصوصی در فصل بهار

مدیران خودرو با تیراژ 14 هزار و 713 دستگاهی توانسته افزایش 8/ 25 درصدی را طی سه ماه ابتدایی سال به خود اختصاص دهد و در صدر شرکت‌های خصوصی از لحاظ تیراژ قرار گیرد.
مدیران خودرو با تیراژ 14 هزار و 713 دستگاهی توانسته افزایش 8/ 25 درصدی را طی سه ماه ابتدایی سال به خود اختصاص دهد و در صدر شرکت‌های خصوصی از لحاظ تیراژ قرار گیرد.

در حالی خودروسازان نیمه‌دولتی در فصل بهار امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش 6/ 15 درصدی در تولید را به ثبت رساندند که آمار تولید خودروسازان خصوصی طی این مدت حکایت از افزایش 98/ 56 درصدی دارد. براساس آمار وزارت صنعت، معدن و تجارت، پنج شرکت بخش خصوصی شامل «مدیران خودرو»، «کرمان موتور» «گروه بهمن»، «خودروسازان بم» و یک مونتاژکار چینی طی فصل بهار امسال 30 هزار و 362 دستگاه خودرو تولید کردند که این موضوع نشان از رشد تولید در این شرکت‌ها دارد.

 

طبق آمار «مدیران خودرو» با تیراژ 14 هزار و 713 دستگاهی توانسته افزایش 8/ 25 درصدی را طی سه ماه ابتدایی سال به خود اختصاص دهد و در صدر شرکت‌های خصوصی از لحاظ تیراژ قرار گیرد. پس از آن، «کرمان موتور» نیز با تولید 13‌هزار و 427 دستگاه خودرو طی فصل بهار توانسته افزایش بیش از 101 درصدی را تجربه کند. این شرکت که بعد از توافق هسته‌ای قرارداد با شرکت هیوندایی را به امضا رساند در حال حاضر علاوه‌بر تولید لیفان و جک به مونتاژ خودروهای هیوندایی i20، i10 نیز مشغول است. همچنین این شرکت هیوندایی اکسنت را در برنامه مونتاژ خود دارد. پس از این «گروه بهمن» با تیراژ یک هزار و 429 دستگاهی طی سه ماه ابتدایی امسال با افزایش 6/ 46 درصدی تولید همراه بوده است. گروه بهمن در حال حاضر مزدا3 و آسا را مونتاژ می‌کند. آمار تولید خودروهای سواری کشور همچنین نشان از تولید 229 دستگاهی خودرو جیلی در شرکت «خودروسازان بم» دارد. در این بین یکی از مونتاژکاران چینی نیز توانسته 564 دستگاه خودرو در این بازه زمان به تولید برساند.

منبع خبر: دنیای اقتصاد
  ۱۹ تیر ۱۳۹۶ ساعت ۶:۴۵:۳۳ قبل از ظهر
شما اولین نفری باشید که نظر میدهد

 همین حالا نظر خود را ثبت کنید:

  •  آخرین مطالب همین گروه