آمار جدید از تولید خودروهای سواری و وانت

اتوماتیک شرکت خودروسازان راین متوقف شده و از یک دستگاه در آبان‌ماه امسال تولید چند مدل سواری در خودروسازان داخلی متوقف شد، اما تولید وانت‌ها افزایش یافت.
اتوماتیک شرکت خودروسازان راین متوقف شده و از یک دستگاه در آبان‌ماه امسال تولید چند مدل سواری در خودروسازان داخلی متوقف شد، اما تولید وانت‌ها افزایش یافت.

آبان‌ماه امسال تولید چند مدل سواری در خودروسازان داخلی متوقف شد، اما تولید وانت‌ها افزایش یافت.در این مدت تولید ولیکس C۳۰ اتوماتیک شرکت خودروسازان راین متوقف شده و از یک دستگاه در آبان‌ماه سال گذشته به صفر رسید. همچنین تولید مدل VELA V۵ دیگر محصول این شرکت نیز با کاهش ۱۰۰ درصدی همراه بوده و از ۲۴۹ دستگاه در آبان‌ماه ۱۳۹۵ به صفر کاهش یافت.آبان‌ماه امسال اما تولید ام‌وی‌ام ۵۵۰ شرکت مدیران خودرو نیز متوقف شده و از ۸۹۵ دستگاه در آبان‌ماه سال گذشته به صفر رسید. همچنین تولید ام‌وی‌ام ۳۱۵ دیگر محصول مدیران خودرو نیز ۱۰۰ درصد کاهش یافته و از ۶۰۰ دستگاه در آبان‌ماه ۱۳۹۵ به صفر کاهش یافت.
در این مدت تولید لیفان ۶۲۰ با موتور ۱۸۰۰ سی‌سی شرکت کرمان موتور متوقف شده و از ۲۳ دستگاه در آبان‌ماه سال گذشته به صفر رسید. از سوی دیگر تولید لیفان ایکس‌۵۰ دیگر محصول کرمان موتور نیز متوقف شده و از ۵۸۸ دستگاه در آبان‌ماه ۱۳۹۵ به صفر کاهش یافت. اما طبق آمار اعلامی، آبان‌ماه امسال تولید انواع وانت در خودروسازان داخلی به‌طور میانگین ۴/ ۶ درصد افزایش یافت. در این مدت تولید انواع وانت از ۷۱۱۲ دستگاه در آبان‌ماه سال گذشته به ۷۵۶۹ دستگاه رسید. تولید این محصول در گروه صنعتی ایران خودرو از ۹۲۹ دستگاه در آبان‌ماه ۱۳۹۵ به ۱۰۲۰ دستگاه افزایش یافت. تولید انواع وانت در گروه خودروسازی سایپا نیز به‌عنوان رقیب ایران خودرو از ۵۱۱۴ دستگاه در آبان‌ماه سال گذشته به ۵۲۱۸ دستگاه رسید. آبان‌ماه امسال همچنین تولید انواع وانت در گروه بهمن نیز مانند دو شرکت دیگر صعودی بوده و از ۱۰۶۹ دستگاه در آبان‌ماه ۱۳۹۵ به ۱۳۳۱ دستگاه افزایش یافت.
 

منبع خبر: دنیای اقتصاد
  ۱۸ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۹:۶:۱۴ قبل از ظهر
شما اولین نفری باشید که نظر میدهد

 همین حالا نظر خود را ثبت کنید:

  •  آخرین مطالب همین گروه