اخبار راه و مسکن

تعداد قابل نمایش در صفحه:
صفحه ۸ از ۵۶
 • نیروی حریف جاذبه کلان‌شهرها نیروی حریف جاذبه کلان‌شهرها

  نقشه توسعه شهرهای جدید، با صدور «فرمان توقف» استفاده از «تاکتیک قدیمی» در جمعیت‌پذیری این مناطق، تغییر می‌کند. وزیر راه و شهرسازی پنج‌شنبه گذشته در جمع مدیران ارشد شهرهای جدید، ضمن اعلام «تاریخ سررسید مدل دهه 60 در گسترش شهرهای جدید»، برنام...

  ۲ اردیبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۶:۴۷:۴۴ قبل از ظهر
 • پایان اعتبار آرم‌های طرح ترافیک 95 پایان اعتبار آرم‌های طرح ترافیک 95

  مدیر واحد صدور آرم سازمان ترافیک گفت: از امروز، شنبه که نخستین روز کاری اردیبهشت‌ماه است، آرم‌های قدیم طرح ترافیک فاقد اعتبار است و خودروها باید برای ورود به محدوده طرح، آرم سال ۹۶ داشته باشند.

  ۲ اردیبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۶:۴۶:۳۲ قبل از ظهر
 • قطار برقی «هشتگرد» در نوبت افتتاح قطار برقی «هشتگرد» در نوبت افتتاح

  مدیرعامل شهر جدید هشتگرد از بهره‌برداری اولیه از پروژه قطار برقی حومه‌ای هشتگرد در راستای هدف توسعه شهرسازی ریل پایه و اتصال مراکز شهری به حومه از طریق شبکه ریلی در سه ماهه نخست سال ۹۶ خبر داد.

  ۲ اردیبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۶:۴۴:۵۷ قبل از ظهر
 • کاهش ترافیک جاده‌هاکاهش ترافیک جاده‌ها

  براساس‌ اطلاعات‌‌‌‌‌‌ ۱۹۳۱ دستگاه تردد‌شمار جاده‌ای، کل تردد ثبت‌شده در شبانه‌روز گذشته‌ نسبت به روز قبل حدود یک درصد کاهش‌ نشان می‌دهد، در همین مدت سهم وسایل نقلیه سنگین در ترافیک راه‌ها ۱۸ درصد‌ و کمترین تردد بین ساعات ۳ تا ۴ صبح ثبت شد.

  ۲۸ فروردین ۱۳۹۶ ساعت ۲:۲۲:۵۶ بعد از ظهر
 • مترو هشتگرد با کنار رفتن معارض راه می‌افتد مترو هشتگرد با کنار رفتن معارض راه می‌افتد

  مترو هشتگرد که بیش از ۹۰ درصد آن آماده شده درگیر مساله تملک و معارض است که در صورت رفع این مشکل افتتاح نهایی تا شش ماه آینده انجام می‌شود.

  ۲۷ فروردین ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۴۷:۵۹ بعد از ظهر
 • تزریق ۹ هزار میلیارد تومان سرمایه به بازار مسکنتزریق ۹ هزار میلیارد تومان سرمایه به بازار مسکن

  معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی با اشاره به رونق بازار مسکن در سال ۹۶، گفت: صندوق پس‌انداز یکم از حساب‌های پررونق در بازار مسکن است و بیش از ۱۲۰ هزار نفر سپرده‌گذاری کردند.

  ۲۹ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۳۳:۱۳ بعد از ظهر
 • یارانه ۱۵۰ میلیارد تومانی مسکن مهریارانه ۱۵۰ میلیارد تومانی مسکن مهر

  مدیرعامل شرکت عمران پردیس از تغییر سیاست وزارت راه در خصوص افتتاح واحدهای مسکن مهر خبر داد و با اشاره به تصویب پرداخت ۱۵۰ میلیارد یارانه مسکن مهر از سوی سازمان برنامه و بودجه گفت: متمم ۱۰ میلیون تومانی وام مسکن مهر مشمول ۷۳ هزار واحد پردیس ...

  ۲۴ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۸:۱۱:۴ قبل از ظهر
 • تبدیل مسکن‌ مهر بدون متقاضی به خوابگاهتبدیل مسکن‌ مهر بدون متقاضی به خوابگاه

  قائم‌مقام وزیر راه و شهرسازی با اشاره به بدون متقاضی بودن ۱۲۰ هزار واحد مسکن مهر از برنامه‌ریزی برای واگذاری این واحدها به پیمانکاران و تبدیل آنها به خوابگاه دانشجویی خبر داد.

  ۲۴ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۸:۷:۱۱ قبل از ظهر
 • فاز ۸ مسکن مهر پردیس افتتاح شدفاز ۸ مسکن مهر پردیس افتتاح شد

  مدیر عامل شرکت عمران شهر جدید پردیس در آیین افتتاح ۱۰۰۰ واحد مسکونی درفاز ۸ خبر داد: در سه ماهه ابتدای سال آینده ۳۰۰۰ واحد مسکن پردیس افتتاح می‌شود.

  ۲۴ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۷:۲۲:۱۲ قبل از ظهر
 • هشت پیام سرشماری نفوس و مسکنهشت پیام سرشماری نفوس و مسکن

  نتایج سرشماری سال 95، با 8 پیام کلیدی در دو حوزه «جمعیت» و «بازار مسکن» از سالمندتر شدن جمعیت ایران - کاهش جمعیت جوان - حکایت دارد.

  ۲۴ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۷:۱۷:۲۲ قبل از ظهر
 • کیفیت اطلاعات سرشماری بسیار بالا بودکیفیت اطلاعات سرشماری بسیار بالا بود

  معاون مرکز امار ایران کیفیت اطلاعات ارایه شده از سوی مردم در سرشماری سال ۹۵ را بسیار بالا عنوان کرد و گفت: میزان کیفیت دقیق را اگر بخواهیم اعلام کنیم، باید تا اردیبهشت سال بعد صبر کنیم.

  ۲۳ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۵۹:۱۸ قبل از ظهر
 • 70 هزار مسکن اجتماعی آب رفت70 هزار مسکن اجتماعی آب رفت

  در حالی‌که کمیسیون زیربنایی دولت طرح مسکن اجتماعی را تصویب و از تکمیل و ساخت ۵۷۰ هزار واحد آن تا سال ۱۴۰۰ حمایت شد اما این تعداد در جدیدترین تصمیم وزارت راه و شهرسازی به ۵۰۰ هزار واحد کاهش یافته است.

  ۲۳ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۹:۲:۴ قبل از ظهر
 • صفحه ۸ از ۵۶