انهدام باند ضرب سکه های تقلبی در تهران

باند ضرب سکه های تقلبی در تهران توسط پلیس آگاهی شناسایی و دستگیر شدند.
باند ضرب سکه های تقلبی در تهران توسط پلیس آگاهی شناسایی و دستگیر شدند.

14 آذر مالک یک صرافی در محدوده آریاشهر با مراجعه به کلانتری 134 شهرک قدس اعلام کرد که فردی اقدام به فروش دهها سکه تقلبی طلای تمام بهار آزادی به او کرده است و بدین ترتیب پرونده مقدماتی با موضوع "بدل اندازی به شیوه ضرب سکه تقلبی" و به دستور بازپرس شعبه سوم دادسرای ناحیه 36 تهران تشکیل، و پرونده برای رسیدگی در اختیار پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت .
شاکی پرونده اذعان داشت که فردی بنام"مهدی.س" در چند نوبت برای فروش سکه وکیوم متعلق به صرافی های معتبر تهران و کشور به صرافی من آمد که در این مدت 36سکه تمام بهارآزادی را به من فروخت.
وی ادامه داد:یک روز که برای فروش سکه ها به صرافی یکی از همکاران رفته بودم ؛ به پیشنهاد او اقدام به باز نمودن وکیوم تعدادی از سکه ها کردم و در آنجا متوجه شدم که تمامی سکه ها تقلبی است.
با آغاز رسیدگی به پرونده ، کارآگاهان پایگاه دوم پلیس آگاهی با بهره گیری از بانک مجرمین سابقه دار موفق به شناسایی "مهدی . س" ( متولد 1346 ) به عنوان یکی از مجرمین سابقه دار شدند که پیش از این بارها به اتهام کلاهبرداری و ضرب و جرح عمدی ، دستگیر و روانه زندان شده است .
با بهره گیری از اطلاعات بدست آمده از سوابق متهم ، کارآگاهان اقدام به شناسایی مخفیگاه "مهدی .س" در منطقه مرزداران کردند ؛ در مراجعه به این محل و انجام تحقیقات پلیسی اطلاع پیدا کردند که "مهدی . س" از این مکان جابجا شده و هیچگونه رد و نشانی مشخصی نیز از خود بجای نگذاشته است .
در ادامه تحقیقات پلیسی ، کارآگاهان موفق به شناسایی یک دستگاه خودرو سواری MVM نقره ای رنگ متعلق به مهدی شدند که بلافاصله دستور توقیف خودرو بهمراه دستگیری سرنشینان خودرو در سیستم جامع پلیس ثبت شد .
29آذر مأمورین گشت آشکار پلیس آگاهی تهران بزرگ در منطقه جنت آباد موفق به شناسایی خودرو سواری MVM متعلق "مهدی . س" شده و با بررسی سوابق خودرو ، اقدام به توقیف خودرو و دستگیری سرنشین (راننده) آن کردند .
با انتقال راننده ی خودرو توقیفی به پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ ، "مهدی . س" شناسایی شد و در همان تحقیقات اولیه و پس از مواجه حضوری با شاکی پرونده ، صراحتا به فروش سکه های تقلبی به شاکی و اطلاع داشتن از تقلبی بودن تمامی سکه های فروخته شده اعتراف کرد .
"مهدی . س" در اعترافاتش بیان داشت که سکه های تقلبی را از شخصی بنام کامران در محدوده خیابان کریم خان تحویل می گرفته و در ازای فروش هر سکه طلای تقلبی در طرح تمام بهار آزادی ، مبلغ 400 هزار را برای خودش برداشت می کرده است و بقیه پول بدست آمده از فروش هر سکه را به این شخص تحویل داده است .
در ادامه و با شناسایی محل فعالیت و تردد کامران در خیابان کریم خان ، این شخص با هویت واقعی "محمد . س" (51 ساله) شناسایی ، دستگیر و در همان بازرسی اولیه از وی یک سکه طلای تقلبی طرح تمام بهار آزادی کشف شد .
در ادامه و با شناسایی محل فعالیت "محمد . س" ( کامران ) در پشت بام یک مجتمع تجاری در محدوده خیابان کریم خان ، کارآگاهان موفق به شناسایی کارگاه ضرب سکه های تقلبی با استفاده از برند صرافی های معتبر کشور و تهران از سوی متهم اصلی پرونده( محمد . س ) شدند .
سرهنگ کارآگاه سعدالله گزافی ، رئیس پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ ، گفت : در ادامه رسیدگی به این پرونده ، تمامی تجهیزات مورد استفاده در ضرب سکه های تقلبی و همچنین بسته بندی آنها توقیف و تمام این تجهیزات به پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شد .
رئیس پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ ، با اعلام خبر طرح شکایت رسمی اتحادیه فروشندگان و تولید کنندگان طلا ، جواهرات و سکه تهران از متهم پرونده ، افزود: علاوه بر طرح شکایت صورت گرفته از سوی اتحادیه مربوط ، مالکان چندین صرافی مطرح کشور نیز به عنوان شکات خصوصی اقدام به طرح شکات از متهم اصلی پرونده کرده و در حال حاضر ، متهمان با قرار بازداشت موقت روانه زندان شده اند و پرونده آنها نیز در شعبه سوم بازپرسی دادسرای ناحیه 36 تهران ، در حال رسیدگی است.

منبع خبر: خبر گزاری صدا و سیما
  ۱۳ دی ۱۳۹۵ ساعت ۲:۳۴:۴۹ بعد از ظهر
شما اولین نفری باشید که نظر میدهد

 همین حالا نظر خود را ثبت کنید: