3 محور تحقق اقتصاد مقاومتی در بانک تجارت

 3 محور تحقق اقتصاد مقاومتی در بانک تجارت
مدیرعامل بانک تجارت در گفت‌وگویی تاکید کرد: بانک‌ها بازوی توانمند رونق کسب‌و‌کارها و بهبود فضای اقتصادی کشور هستند و می‌توانند نقش بی‌بدیلی را در تولید و اشتغال ایفا کنند.

مدیرعامل بانک تجارت در گفت‌وگویی تاکید کرد: بانک‌ها بازوی توانمند رونق کسب‌و‌کارها و بهبود فضای اقتصادی کشور هستند و می‌توانند نقش بی‌بدیلی را در تولید و اشتغال ایفا کنند.

به گزارش روابط عمومی بانک تجارت، محمدابراهیم مقدم با اشاره به سهم عمده نظام بانکی در تامین مالی کشور، بانک‌ها را بازوی توانمند در رونق کسب‌و‌کارها و بهبود فضای اقتصادی کشور دانست و خاطر نشان کرد: بانک‌ها و موسسات مالی در سال اقتصاد مقاومتی، تولید - اشتغال نقش بی‌بدیلی را در نظام اقتصاد و توسعه و پیشرفت خواهند داشت و می‌توانند گام بلندی را با حضور فعالانه و مولد خود و فراهم‌سازی روش‌های نوین تامین مالی و جذب سرمایه‌های خارجی از طریق گشایش اعتبارات اسنادی در رفع موانع تولید و ایجاد اشتغال بردارند. وی با اشاره به برخی از راهکارهای اجرایی به‌منظور پیاده‌سازی اقتصاد مقاومتی، تولید – اشتغال در بانک‌ها گفت: بانک تجارت به‌منظور پیاده‌سازی سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در این موسسه مالی از سه محور «فرهنگسازی اقتصاد مقاومتی»، «مقاوم‌سازی بانک» و «ایفای نقش فعال در پیاده‌سازی اقتصاد مقاومتی در سطح کشور» وارد عمل شده و طی سال‌های اخیر اقدامات بسیاری را در این زمینه‌ها به انجام رسانده و گزارش این اقدامات را به مراجع مربوطه ارائه کرده است. مقدم اقداماتی همچون مهندسی مجدد عملیات بانکی، رعایت بهداشت اعتباری، افزایش فعالیت بانکداری بین‌المللی با توجه به اجرای برجام، حمایت از نظام توزیع و هدایت تسهیلات بانکی به بنگاه‌هایی که تولید صادرات‌محور دارند را از جمله راهکارهای رفع موانع اشتغال و بهبود شرایط کسب‌و‌کارها دانست.

مدیرعامل بانک تجارت در ادامه این گفت‌وگو یادآور شد: شعار اقتصاد مقاومتی، تولید – اشتغال اساسا به معنای تکیه بر توان داخلی اقتصاد کشور است که اگر فرهنگ و بینش این مفهوم در سطح جامعه ایجاد شود در کنار حمایت نهادهای مالی به‌خصوص بانک‌ها، در نهایت می‌تواند منجربه پویایی صنایع و کارخانه‌های داخلی مولد و سودآور شود و آنگاه این صنایع نیز به جذب نیرو اقدام کرده و فرآیند اشتغال‌زایی صحیح رخ خواهد داد. وی افزود: نظام بانکی در گام نخست برای کمک به اقتصاد ملی لازم است مشکلات و نواقص خود را برطرف کند و بانک‌ها نیز با رصد مستمر آمار حاصل از عملکرد خود، سهم خویش از ایجاد اشتغال را سنجیده و برای ارتقای این سهم تلاش می‌کنند.

منبع خبر: دنیای اقتصاد
  ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۶:۱۹:۴۷ قبل از ظهر
برچسب ها:
شما اولین نفری باشید که نظر میدهد

 همین حالا نظر خود را ثبت کنید:

نتایج یافت شده: 0 مورد