معرفی 5 نوع سنگ عقیق برای انگشتر به همراه خواص انگشتر عقیق

معرفی 5 نوع سنگ عقیق برای انگشتر به همراه خواص انگشتر عقیق
خواص انگشتر عقیق چیست؟ انگشتر عقیق چه فوایدی دارد؟ چگونه انگشتر عقیق را بشناسیم؟ انگشتر عقیق مردانه چه خاصیتی دارد؟ چرا مردان انگشتر عقیق می پوشند؟

عقیق از جمله سنگ‌های جواهر نیمه قیمتی است که در ایران از ارزش معنوی بسیاری برخوردار است. خواص انگشتر عقیق از نظر سلامتی جسمانی و روانی و تأکید بسیار روایات مذهبی بر استفاده از انگشترهای عقیق برای زنان و همچنین انگشتر عقیق برای مردان سبب شده است که خرید انگشتر عقیق یکی از گزینه‌های علاقه‌مندان به سنگ‌های جواهر باشد.

فاضلی هستم ، کارشناس سایت طلا و جواهر سازی زر و در این مقاله می خواهم  به خواص مذهبی و جسمانی سنگ عقیق و خصوصا استفاده آن به عنوان نگین انگشتری بپردازیم و به علل محبوبیت آن در بین مسلمانان خصوصا ایرانیان بپردازیم و ببینیم چرا از دیرباز انگشتر عقیق اصل جز محبوبترین زیورآلات ایرانیان بوده است، تا انتهای مقاله همراه من باشید. شما در پایان مقاله متوجه می شوید که: خواص انگشتر عقیق چیست؟ انگشتر عقیق چه فوایدی دارد؟ چگونه انگشتر عقیق را بشناسیم؟ انگشتر عقیق مردانه چه خاصیتی دارد؟ چرا مردان انگشتر عقیق می پوشند؟ انگشتر عقیق چند رنگ دارد ؟ 

دلیل محبوبیت انگشتر عقیق در بین ایرانیان چیست؟

همان‌طور که اشاره کردیم سنگ جواهر عقیق یکی از محبوب‌ترین سنگ‌های جواهر نزد ایرانیان است، این سنگ در کنار سنگ‌های قیمتی دیگری چون زمرد، یشم و یاقوت از دوران باستان تا کنون به اشکال مختلف در جواهرسازی، مهرسازی، تسبیح و سایر زیورآلات همواره مورد توجه بوده است.

خواص انگشتر عقیق

یکی از دلایل محبوبیت انگشتر عقیق در ایران، باورهای مذهبی اسلام‌گرایانه است که سنگ عقیق را از جمله سنگ‌های کریمه می‌داند، منظور از سنگ‌های کریمه سنگ‌های جواهری است که در روایات اسلامی به استفاده از آنها سفارش شده است.

خواص انگشتر عقیق در ایران باستان

از زمان‌های بسیار دور اعتقاد مردم ایران بر این بوده است که سنگ عقیق یک نگین مقدس است و اعتقاد داشتند که این سنگ حامی آنها در برابر حوادث و بلایا و به‌ویژه عامل پیروزی آنها در جنگ‌ها است. همچنین خواص دیگری که برای عقیق در نظر گرفته شده است شامل ایجاد آرامش و شادابی، برطرف شدن ناراحتی‌های روحی و دور ساختن انرژی‌های منفی می‌شود.

خواص انگشتر عقیق از نظر دین اسلام

در دین اسلام روایات و احادیث بسیاری وجود دارد که انسان را به استفاده از انگشتر عقیق توصیه کرده‌اند، یکی از مشهورترین روایات در این زمینه از امام کاظم (ع) است که می‌فرمایند: " خداوند به خود قسم یاد کرده است که هرگز دستی که انگشتر عقیق را پوشیده است عذاب نمی‌کند، به‌شرط این که ولایت علی (ع) را داشته باشد.

انگشتر عقیق

برای دیدن و خرید انگشتر عقیق زنانه طلای زرد و برلیان کلیک کنید

همچنین روایت دیگری وجود دارد از امام علی (ع) که می‌گوید دو رکعت نماز با انگشتر عقیق برابر با هزار رکعت نماز بدون این انگشتر است.

رسول خدا (ص) فرموده‌اند: تا زمانی که انگشتر با نگین عقیق در دست داشته باشید حزن و اندوه بر شما وارد نمی‌شود.

خواص انگشتر عقیق بر اساس ماه تولد

انگشتر عقیق برای متولدین همه ماه‌ها خواصی به همراه دارد، اما این سنگ جواهر برای متولدین ماه مهر، دی، بهمن، مرداد و شهریور با خواص بیشتری همراه است.

خواص انگشتر عقیق از نظر سلامت

نکته جالب در مورد سنگ عقیق آن است که در همه قبایل و ملل کهن سنگ مقدسی محسوب می‌شود، از انگشتر عقیق برای افزایش درآمد و روزی و همچنین رونق کسب و کار استفاده می‌شود. در بسیاری از باورها گفته می‌شود که سنگ عقیق باعث آسان شدن کارها می‌شود. در این بخش به برخی اعتقادات در خصوص خواص انگشتر عقیق از نظر سلامت جسم و روان می‌پردازیم.

انگشتر عقیق زنانه

برای دیدن و خرید انگشتر طلا با سنگ عقیق، یاقوت و برلیان کلیک کنید

- از جمله خواص انگشتر عقیق برای زنان، جلوگیری از خونریزی‌های شدید ماهیانه است.

- استفاده از انگشتر عقیق برای تقویت نقاط مختلف بدن و همچنین ایجاد تعادل و هماهنگی در بدن مفید است.

- گفته می‌شود که انگشتر عقیق باعث دور شدن انرژی‌های منفی از محیط می‌شود.

- استفاده از انگشتر عقیق برای مردان و زنان با شادابی و آرامش روح و برطرف شدن غم، غصه و ناراحتی‌های روحی همراه است.

خواص انگشتر عقیق از نظر طبی

انگشتر عقیق مردانه

برای دیدن و خرید انگشتر عقیق مردانه طلا و برلیان کلیک کنید

سنگ عقیق دارای فرکانس 610 نانومتر است که خواص درمانی خنک‌کننده، مرطوب و ضد آلرژی دارد. به همین دلیل است که استفاده از سنگ عقیق برای درمان آسم و تنظیم هورمون‌ها توصیه شده است. از جمله خواص انگشتر عقیق برای خانم‌ها می‌توان به برقراری تعادل هورمونی در زنان یائسه اشاره کرد.

در طب سنتی چینی آمده است که سنگ عقیق باعث پاک‌سازی چاکراهای مختلف در بدن می‌شود و به همین دلیل به کاهش اضطراب و تنش کمک می‌کند.

همچنین گفته می‌شود از جمله خواص انگشتر عقیق برای مردان افزایش اعتمادبه‌نفس در آنها، تقویت سیستم گوارشی و قلب و سبب تسهیل گردش خون در آنان می‌شود.

در طب سنتی آمده است که استفاده از انگشتر عقیق برای درمان بی‌خوابی و اختلالات پوستی مفید است. همچنین باعث پاک‌سازی سیستم لنفاوی و لوزالمعده می‌شود. همچنین سنگ عقیق می‌تواند در کاهش تب و یا علائم صرع نیز مؤثر باشد.

انواع انگشتر عقیق و خواص آنها

عقیق

عقیق انواع مختلفی دارد که معمولاً در ساخت انگشتر عقیق مورداستفاده قرار می‌گیرند و هریک دارای خواص و فوایدی برای صاحب خود هستند. در این بخش به آنها اشاره می‌کنیم:

1. خواص انگشتر عقیق کبود

عقیق کبود یکی از سنگ‌های بسیار موردعلاقه مردان است، استفاده از سنگ عقیق کبود برای ساخت انگشترهای مردانه با خواص بسیاری همراه است.

از خواص این نوع عقیق می‌توان به تقویت وضعیت مالی، افزایش هاله انرژی مثبت، درمان استرس و میگرن، سردرد و اختلالات عصبی و روانی با رفع ناراحتی‌های روحی اشاره کرد.

2. خواص انگشتر عقیق سرخ یا یمنی

عقیق سرخ یا یمنی در ایران بسیار محبوب هستند، البته باید توجه داشته باشید که اکثر این سنگ‌های عقیق بهسازی شده هستند و اصطلاحاً رنگ شده‌اند. این انگشتر خواصی از جمله تقویت قلب، کاهش تب، استفاده از آن در زمان باغبانی باعث افزایش حاصلخیزی و حفاظت از افکار پلید می‌شود. استفاده از انگشتر عقیق سرخ باعث طول عمر و افزایش شهامت نیز می‌شود.

3. خواص انگشتر عقیق سبز

یکی دیگر از انواع عقیق که در ساخت انگشترها مورداستفاده قرار می‌گیرد عقیق سبز است. این سنگ نیمه قیمتی دارای رنگ زیبا و دلربایی است. گفته می‌شود که عقیق سبز دارای خاصیت محافظت‌کننده است، بنابراین می‌توان از آن به‌عنوان یک حرز مناسب استفاده کرد. گفته می‌شود که عقیق سبز باعث رفع تشنگی شده و مانع از بروز تب می‌شود.

4. خواص انگشتر عقیق خزه یا عقیق شجر

نگین عقیق شجر یا عقیق خزه نیز از جمله نگین‌های پرطرف‌دار برای ساخت انگشترهای مردانه است. این انگشتر نیز خواص بسیاری دارد که از آن جمله می‌توان به افزایش رزق و روزی، آرامش روح و روان و تعادل هورمون‌های بدن اشاره کرد.

5. خواص انگشتر عقیق زرد یا شرف الشمس

یکی از جذاب‌ترین رنگ‌های عقیق رنگ زرد است که بسیار چشم‌نواز و زیبا است. این رنگ معمولاً در طیف رنگ‌های کرمی تا پرتقالی دیده می‌شود. گفته می‌شود که از خواص انگشتر عقیق زرد برای مردان و زنان دستیابی به عزت نفس است. همچنین استفاده از این نگین باعث افزایش عشق و علاقه و دور شدن انرژی‌های منفی مثل ترس، حسادت و عصبانیت می‌شود. همچنین گفته می‌شود که استفاده انگشتر عقیق زرد برای مردان و زنان با افزایش رزق و روزی همراه است.

جمع‌بندی

در این مقاله تلاش کردیم تا شما را با انواع نگین عقیق و خواص آن آشنا کنیم. همان‌طور که ملاحظه کردید این نگین نیمه قیمتی اما بسیار محبوب و پرطرف‌دار بین زنان و مردان هم از نظر طب سنتی و هم از نظر اعتقادات اسلامی و ایرانی از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است و خواص قابل‌توجهی دارد و همیشه مورد توجه آقایان و بانوان قرار دارد. 

جالب است که بدانید از سنگ عقیق نه تنها برای انگشتر طلا و جواهر استفاده میشود، بلکه از این سنگ عقیق به عنوان نگین های اصلی در دیگر اکسسوری های زنانه همچون آویز عقیق، گوشواره عقیق، دستبند عقیق و یا نیم ست عقیق نیز مورد توجه می باشد.

شما عزیزان اگرچه تمایل به خرید و داشتن طلا و جواهراتی با سنگ عقیق می باشید و یا سنگ عقیقی دارید که برای شما ارزشمند می باشد، می توانید با ما تماس بگیرید و با طراحان ما برای ساخت آن از طلا و پلاتین کمک بگیرید. به یاد داشته باشید برای زیبا تر شدن و پر جلوه تر شدن این سنگ می توانید از جواهراتی همچون برلیان کمک گرفته تا نگین شما بیشتر از پیش برای شما بدرخشد. در صورتی که نیاز به مشاوره برای ساخت داشتید می توانید با شماره‌های شرکت که عبارت است از 88641503 و 88641504 تماس بگیرید و یا با شماره همراه مندرج در سایت که عبارت است از 09121598419 تماس حاصل کنید و یا از طریق واتساپ و تلگرام این شماره همراه و همین‌طور ایمیل سایت با گالری زر در تماس باشید.

منبع خبر: اختصاصی سایت زر
  ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۲۱:۳۱ بعد از ظهر

شما اولین نفری باشید که نظر میدهد

 همین حالا نظر خود را ثبت کنید:

نتایج یافت شده: 0 مورد