اعلام اتهام مدیرعامل سابق خودروسازی

 اعلام اتهام مدیرعامل سابق خودروسازی
پرونده «هاشم یکه‌زارع»، مدیرعامل معزول ایران‌خودرو برای رسیدگی به شعبه دوم دادگاه ویژه رسیدگی به جرائم اخلالگران و مفسدان اقتصادی به‌ریاست قاضی زرگر ارجاع شد. ۲۸ مرداد امسال بود که یکه‌زارع مدیرعامل سابق ایران‌خودرو با دستور مرجع قضایی در دفتر کارش دستگیر و بازداشت شد.

یکه‌زارع  کمی قبل از دستگیری‌اش از سمت خود در ایران‌خودرو برکنار شد و علی ربیعی، سخنگوی دولت علت این برکناری را افزایش قیمت محصولات این شرکت به‌صورت عمدی و بدون هماهنگی عنوان کرد.  غلامحسین اسماعیلی سخنگوی قوه قضائیه نیز ۲۹ مرداد در توضیح درباره علت بازداشت یکه‌زارع اظهار کرد: مدیرعامل سابق ایران‌خودرو براساس گزارش‌های ضابطان به مرجع قضایی تحت تعقیب قرار گرفت و دو نفر دیگر از دست‌اندرکاران این مجموعه هم بازداشت هستند.

پنجم شهریور امسال نیز اسماعیلی درباره پرونده ایران‌خودرو گفت: پرونده ایران‌خودرو تا الان پنج متهم دارد که دو نفر آزاد و سه نفر بازداشت هستند و روند تحقیقات در حال انجام است و اینکه افراد دیگری تحت تعقیب قرار می‌گیرد یا خیر، مشخص نیست.  براساس این گزارش اکنون پرونده یکه‌زارع به شعبه دوم دادگاه ویژه رسیدگی به جرائم اخلالگران و مفسدان اقتصادی ارجاع شده که ریاست این شعبه به‌عهده قاضی زرگر است. در پرونده تشکیل‌شده برای مدیرعامل سابق ایران‌خودرو اتهام وی، اخلال کلان در نظام اقتصادی کشور از طریق اخلال در نظام توزیع نیازمندی‌های عمومی از طریق فروش سبدی محصولات ایران‌خودرو اعلام شده است.

منبع خبر: دنیای اقتصاد
  ۲۰ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۷:۴۷:۲۴ قبل از ظهر
شما اولین نفری باشید که نظر میدهد

 همین حالا نظر خود را ثبت کنید:

نتایج یافت شده: 0 مورد