پیوستن برزیل به اوپک منتفی شد

 پیوستن برزیل به اوپک منتفی شد
وزیر اقتصاد برزیل گفت که این کشور قصد دارد مذاکراتی در مورد آینده صنعت انرژی با اوپک داشته باشد، ولی علاقه‌ای به پیوستن به این گروه برای قیمت‌گذاری و محدود کردن تولید ندارد.

وزیر اقتصاد برزیل گفت که این کشور قصد دارد مذاکراتی در مورد آینده صنعت انرژی با اوپک داشته باشد، ولی علاقه‌ای به پیوستن به این گروه برای قیمت‌گذاری و محدود کردن تولید ندارد. به گزارش رویترز پائولو گودس، وزیر اقتصاد برزیل پس از اظهارنظرهای هفته گذشته رئیس‌جمهور این کشور برای پیوستن به اوپک اضافه کرد: «تحت‌فشار گذاشتن دموکراسی‌های غربی با شوک نفتی ممکن نیست. رئیس‌جمهور ژائیر بولسونارو اصول و ارزش‌هایی دارد و آنها را با پول معاوضه نمی‌کند».

بولسونارو، رئیس‌جمهور برزیل در کنفرانس سرمایه‌گذاری در ریاض گفته بود: «من شخصا بسیار علاقه‌مندم که برزیل عضو اوپک باشد». وی گفت برزیل ذخایر بسیار بزرگ‌تری نسبت به برخی از اعضای اوپک دارد و می‌تواند به متعادل کردن بازار نفت کمک کند، چون یکی از ۶ تولیدکننده بزرگ نفت دنیا است. یک مقام شرکت نفت دولتی برزیل، پتروبراس، در این مورد گفت این اظهارات بولسونارو هیچ پایه و اساسی ندارد. برزیل در سال‌های آینده نفت بیشتری تولید خواهد کرد و پیوستن به اوپک یک احتمال است ولی در داخل شرکت نفت صحبتی از آن نبوده است. پیوستن به اوپک یعنی کاهش تولید و این در شرایط فعلی برزیل هیچ معنایی ندارد.

منبع خبر: 
  ۲۰ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۹:۹:۵۸ قبل از ظهر
شما اولین نفری باشید که نظر میدهد

 همین حالا نظر خود را ثبت کنید:

نتایج یافت شده: 0 مورد