رشد سپرده‌های بانک قرض‌الحسنه مهر ایران

 رشد سپرده‌های بانک قرض‌الحسنه مهر ایران
تعداد کل سپرده‌های بانک قرض‌الحسنه مهر ایران در پایان سال ۱۳۹۷ به میزان ۶میلیون و ۱۵هزار سپرده بوده در حالی که این رقم در پایان شش ماه نخست امسال، ۷میلیون و ۳۶۰ هزار سپرده بوده است. تعداد سپرده‌های اشخاص حقیقی بانک قرض‌الحسنه مهر ایران در پایان شهریورماه امسال هفت‌میلیون و ۳۳۹ هزار فقره بوده که این رقم در پایان سال گذشته ۶میلیون و ۴۸۲ هزار سپرده بوده است.

تعداد کل سپرده‌های بانک قرض‌الحسنه مهر ایران در پایان سال ۱۳۹۷ به میزان ۶میلیون و ۱۵هزار سپرده بوده در حالی که این رقم در پایان شش ماه نخست امسال، ۷میلیون و ۳۶۰ هزار سپرده بوده است.  تعداد سپرده‌های اشخاص حقیقی بانک قرض‌الحسنه مهر ایران در پایان شهریورماه امسال هفت‌میلیون و ۳۳۹ هزار فقره بوده که این رقم در پایان سال گذشته ۶میلیون و ۴۸۲ هزار سپرده بوده است.

تعداد سپرده‌های اشخاص حقوقی از رقم ۱۸ هزار سپرده در پایان سال گذشته به ۲۱ هزار فقره در شهریورماه گذشته افزایش یافت. براین اساس منابع بانک ۲/ ۳۳ درصد رشد در شش ماه ثبت کرد در حالی که این رقم در پایان سال گذشته ۵۴ درصد بوده است. میزان رشد شهریورماه گذشته نسبت به مدت مشابه سال قبل نیز ۱۸ درصد بوده است. کل مصارف بانک قرض‌الحسنه مهر ایران در شهریورماه ۱۳۹۸ نسبت به شهریورماه ۱۳۹۷ نیز رشدی ۹/ ۶۱ درصدی داشته است.نسبت مطالبات به مصارف بانک قرض‌الحسنه مهر ایران نیز با کاهش ۲/ ۰ درصدی از ۲/ ۱ درصد در پایان سال ۱۳۹۷ به یک‌درصد رسیده است. تعداد کل تسهیلات پرداختی بانک قرض‌الحسنه مهر ایران نیز از رقم یک‌میلیون و ۲۳۰ هزار فقره در پایان سال گذشته با رشدی ۱۵۵ درصدی به یک‌میلیون و یکصد هزار فقره در پایان شهریورماه گذشته رسیده است. بانک قرض‌الحسنه مهر ایران براساس مسوولیت‌های اجتماعی و حوزه کارآفرینی و اشتغال، تفاهم‌نامه‌هایی را با برخی نهادها داشته و تسهیلات پرداخت کرده است. به‌عنوان نمونه بانک قرض‌الحسنه مهر ایران با تفاهم‌نامه با بهزیستی، هفت‌هزار فقره، با بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ۱۲ هزار و ۷۰۶ فقره، با کمیته امداد امام‌خمینی (ره) ۱۹۰ هزار فقره، با بنیاد برکت ۱۸ هزار فقره و معاونت امور زنان ریاست جمهوری ۲۲ هزار و ۴۵۴ فقره تسهیلات پرداخت کرده است. این بانک برای حمایت از اقتصادهای دانش‌بنیان، تفاهم‌نامه همکاری برای اعطای وام‌های قرض‌الحسنه با ستاد ویژه فناوری نانو، پارک فناوری پردیس، صندوق پژوهش و فناوری غیردولتی توسعه صادرات و فناوری شریف و صندوق توسعه همکاری‌های بین‌المللی فناورانه امضا کرده است.

منبع خبر: دنیای اقتصاد
  ۲۱ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۹:۳۱:۳ قبل از ظهر

شما اولین نفری باشید که نظر میدهد

 همین حالا نظر خود را ثبت کنید:

نتایج یافت شده: 0 مورد