۲۳ حلقه چاه نفت و گاز حفاری شد

۲۳ حلقه چاه نفت و گاز حفاری شد
مدیر برنامه‌ریزی تلفیقی شرکت ملی حفاری ایران، از حفر و تکمیل ۲۳ حلقه چاه‌ نفت و گاز در دو ماه نخست امسال در تعدادی از میدان‌های نفتی کشور خبر داد.

به نقل از وزارت نفت، بابک زنگنه از حفر و تکمیل ۲۳ حلقه چاه‌ نفت و گاز در دو ماه نخست امسال در تعدادی از میدان‌های نفتی کشور خبر داد و گفت:  از این چاه‌ها ۱۲ حلقه توسعه‌ای- توصیفی و ۱۱ حلقه تعمیری- تکمیلی بوده است.

وی افزود: ۱۹ حلقه از مجموع این چاه‌ها در گستره عملیاتی شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب، یک حلقه در شرکت نفت فلات قاره ایران، دو حلقه در شرکت مهندسی و توسعه نفت و یک حلقه در قالب پروژه حفاری تکمیل و در اختیار شرکت‌های متقاضی قرار گرفت.  

زنگنه با این توضیح که در این مدت ۵۹ دستگاه حفاری سبک و سنگین خشکی و دریایی شرکت در مدار عملیات قرار داشته است، اظهار داشت: متراژ حفاری چاه‌های نفت و گاز در مناطق خشکی و دریایی کشور، در دو ماه نخست امسال ۱۷ هزار و ۲۹۷ متر بوده است.  

مدیر برنامه‌ریزی تلفیقی شرکت ملی حفاری ایران، تعداد دکل‌های خشکی و دریایی ناوگان شرکت را بیش از ۷۰ دستگاه عنوان کرد و گفت: هم‌اکنون ۲۲ دستگاه حفاری در مناطق عملیاتی جنوب غربی کشور به ویژه شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب در حال جابه‌جایی است.

وی افزود: این دکل‌ها قرار است برای حفاری ۹ حلقه چاه توسعه‌ای، یک حلقه توصیفی و ۱۲ حلقه تعمیری به‌کارگیری شود.

منبع خبر: ایسنا
  ۶ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۳:۲۷:۲۶ بعد از ظهر
شما اولین نفری باشید که نظر میدهد

 همین حالا نظر خود را ثبت کنید:

نتایج یافت شده: 0 مورد