روند کاهشی اونس طلا از سرگرفته شد

روند کاهشی اونس طلا از سرگرفته شد
قیمت طلا در معاملات روز دوشنبه بازار جهانی تحت‌تاثیر رشد بازده اوراق خزانه و صعود بازارهای سهام جهانی کاهش پیدا کرد. بهای هر اونس طلا برای تحویل فوری با ۱۳/ ۰ درصد کاهش به ۱۷۲۷ دلار و ۱۰ سنت(تا ساعت ۱۹:۳۰ به وقت تهران) رسید.

قیمت طلا در معاملات روز دوشنبه بازار جهانی تحت‌تاثیر رشد بازده اوراق خزانه و صعود بازارهای سهام جهانی کاهش پیدا کرد. بهای هر اونس طلا برای تحویل فوری با ۱۳/ ۰ درصد کاهش به ۱۷۲۷ دلار و ۱۰ سنت(تا ساعت ۱۹:۳۰ به وقت تهران) رسید. مارگارت یانگ، استراتژیست دیلی فارکس اظهار کرد: آمار شاغلان آمریکایی، ارزش دلار و بازده اوراق قرضه را تقویت کرد و این موضوع قیمت طلا را تحت فشارهای کاهشی قرار داد.
تصور می‌کنم روند اصلی طلا کاهشی است. روند رشد اقتصاد جهانی قطعا شکل مثبتی به خود گرفته اما نابرابر است.  رشد در آمریکا قوی است، اما نقاطی از اتحادیه اروپا با موج سوم شیوع ویروس کرونا، زمان دشواری پیش رو دارد. اقتصاد آمریکا در مارس بیشترین اشتغال‌زایی را در نسبت به هفت ماه گذشته داشت؛ زیرا آمریکایی‌های بیشتری واکسینه شدند و دولت تدابیر محرک مالی بیشتری را به اجرا گذاشت. این امر قیمت سهام جهانی را روز دوشنبه به بالاترین حد در بیش از یک ماه گذشته رساند و بازده اوراق خزانه آمریکا هم نزدیک به بالاترین رکورد ۱۴ ماه اخیر ایستاد. با این حال دلار در برابر رقیبانش در آستانه انتشار آمار بخش خدمات آمریکا ثابت بود. در این بین رونمایی برنامه هزینه زیرساخت دو تریلیون دلاری از سوی جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا نگرانی‌ها نسبت به تورم را تشدید کرد. برخی از سرمایه‌گذاران طلا را سدی در برابر تورم می‌بینند، اما بازده بالاتر اوراق خزانه به معنای افزایش هزینه نگهداری طلاست و جذابیت سرمایه‌گذاری در این فلز ارزشمند را ضعیف می‌کند. براساس گزارش رویترز، جفری هالی، تحلیلگر بازار شرکت OANDA اظهار کرد: برای من روشن شده است که حساسیت طلا به انتظارات تورم آتی نیست بلکه روند بازده اوراق قرضه به‌خصوص بازده اوراق خزانه ۱۰ ساله است.

منبع خبر: دنیای اقتصاد
  ۱۷ فروردین ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۳۳:۳۷ قبل از ظهر
برچسب ها:
شما اولین نفری باشید که نظر میدهد

 همین حالا نظر خود را ثبت کنید:

نتایج یافت شده: 0 مورد