دلیل افزایش قیمت سکه در بازار؛ حباب سکه ۲۰۰ هزار تومان

دلیل افزایش قیمت سکه در بازار؛ حباب سکه ۲۰۰ هزار تومان
نائب رئیس اتحادیه فروشندگان طلا و جواهر با اشاره به افزایش قیمت سکه در بازار، گفت: همچنان سکه‌های یک گرمی، ربع و نیم سکه دارای حباب بالا هستند.

آقای محمد کشتی آرای نائب رئیس اتحادیه فروشندگان طلا و جواهر با اشاره به کاهش نسبی نرخ ارز از بعدازظهر روز گذشته تا به امروز، افزود: نرخ انواع سکه در بازار امروز به دلیل رشد نرخ جهانی طلا، با افزایش همراه شده، هرچند نرخ ارز به عنوان عامل اثرگذار بر قیمت‌ها در بازار سکه، کاهشی بود.

وی اضافه کرد: زمان‌هایی که قیمت‌ها رو به افزایش است، هم تقاضا افزایش پیدا می‌کند و هم قیمت‌ها و معاملات، جبنه هیجانی پیدا می‌کند. به بیان دیگر، انگیزه و تقاضا برای خرید طلا و سکه بیشتر می‌شود.

دیروز در اوایل صبح، قیمت طلا و سکه افزایش داشت و در بعدازظهر به دلیل کاهش نرخ ارز، با افت همراه شد. اما در حال حاضر به دلیل رشد ۲۰ دلاری نرخ جهانی طلا و رسیدن به رقم ۱۸۷۰ دلار، شاهد گران شدن بهای سکه در بازار هستیم.
کشتی آرای در ادامه در خصوص جدیدترین قیمت‌ها در بازار طلا و سکه گفت: هر قطعه سکه تمام طرح قدیم در بازار امروز تهران، ۱۰ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان است که نسبت به روز گذشته، ۱۰۰ هزار تومان افزایش دارد. هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید (سکه امامی) با رشد ۱۲۰ هزار تومانی در مقایسه با روز قبل، به رقم ۱۰ میلیون و ۳۲۰ هزار تومان رسیده است. هر نیم سکه بهار آزادی به قیمت ۵ میلیون و ۸۵۰ هزار تومان معامله می‌شود که در مقایسه با روز دوشنبه، بدون تغییر است. همچنین هر ربع سکه بدون تغییر نسبت به روز قبل، به رقم ۳ میلیون و ۹۰۰ تومان رسیده است.

وی افزود: هر سکه یک گرمی بانک مرکزی، بدون تغییر نرخ در مقایسه با به روز گذشته، به قیمت ۲ میلیون و ۲۵۰ هزار تومان فروخته می‌شود.

به گفته نائب رئیس اتحادیه فروشندگان طلا و جواهر، هر مثقال طلای آب شده در بازار امروز با رشد ۳۵ هزار تومانی به رقم ۴ میلیون و ۴۴۷ هزار تومان رسیده و یک گرم طلای ۱۸ عیار نیز یک میلیون و ۲۶ هزار و ۶۰۰ تومان قیمت گذاری شده که نسبت به روز دوشنبه، ۱۰ هزار تومان گران‌تر شده است.

کشتی آرای در ادامه افزود: حباب هر قطعه سکه تمام بهار آزادی در محدوده ۲۰۰ هزار تومان است.

وی در پایان در خصوص شرایط بازار گفت: وضعیت بازار در حال حاضر بعد از گذر از تعطیلات سه هفته ای، خوب و روال دادوستد‌ها نیز عادی است، اما همچنان سکه‌های یک گرمی، ربع و نیم سکه دارای حباب بالا هستند.

منبع خبر: واحد مرکزی خبر
  ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۹:۳۹:۵۸ قبل از ظهر
شما اولین نفری باشید که نظر میدهد

 همین حالا نظر خود را ثبت کنید:

نتایج یافت شده: 0 مورد