سهام جهانی در مسیر صعود یا نزول است؟

 سهام جهانی در مسیر صعود یا نزول است؟
بازارهای سهام عمده اروپا در معاملات روز چهارشنبه (۹ مارس) تحت تاثیر حمله به اوکراین روز متفاوتی را آغاز کردند.

بازارهای سهام عمده اروپا در معاملات روز چهارشنبه (۹ مارس) تحت تاثیر حمله به اوکراین روز متفاوتی را آغاز کردند.

به نقل از بیزنس نیوز، شاخص دکس فرانکفورت ۳.۷ درصد افزایش یافت و به ۱۳۳۰۶.۲۸ واحد رسید همچنین شاخص کک ۴۰پاریس با ۳.۵ درصد افزایش در ۶۱۶۹.۸۲ واحد و شاخص ۱۰۰ بورس اوراق بهادار لندن با جهش ۲.۲ درصدی در ۷۱۱۷.۲۲ واحد قرار گرفت.

سهام سنگاپور برای سومین روز متوالی پس از سقوط بازارهای سهام جهانی یک شبه به دلیل اخبار مبنی بر اقدام آمریکا و بریتانیا برای ممنوعیت واردات نفت روسیه کاهش یافت.

سهام توکیو نیز شاهد روند کاهشی بود و شاخص نیکی ۲۲۵ با ۰.۳۰ درصد کاهش یا ۷۳.۴۲ واحد در ۲۴۷۱۷.۵۳ واحد بسته شد و شاخص تاپیکس با ۰.۰۶ درصد کاهش به ۱۷۵۸.۸۹ واحد رسید.

تحلیلگران اظهار کردند: روند کاهشی در بازارهای هنگ‌کنگ و شانگهای بر سرمایه‌گذاران توکیو تاثیر گذاشته است و سرمایه‌گذاران به دقت اطلاعات قیمت مصرف‌کننده ایالات‌متحده در ماه فوریه که قرار است روز پنجشنبه ارائه شود را رصد می‌کنند.

در میان سهام عمده توکیو، تویوتا با افزایش ۱.۹۰ درصدی به ۱۸۴۵.۵ ین رسید. گروه سافت بانک با ۳.۶۲ درصد افزایش به ۴۶۳۶ ین  اما گروه سونی با کاهش ۱.۸۸ درصدی به ۱۰۹۴۰ ین رسید.

سهام هنگ‌کنگ روز چهارشنبه با کاهش بیشتر روبرو شد زیرا افزایش قیمت نفت ترس از تورم را تشدید کرد. شاخص هنگ سنگ با ۰.۶۷ درصد یا ۱۳۸.۱۶ کاهش به ۲۰۶۲۷.۷۱ واحد رسید.

شاخص ترکیبی شانگهای ۱.۱۳ درصد یا ۳۷.۱۴ واحد کاهش یافت و به ۳۲۵۶.۳۹ رسید، در حالی که شاخص ترکیبی شنژن در دومین بورس چین ۱.۱۰ درصد یا ۲۳.۵۲ واحد کاهش یافت و به ۲۱۱۶.۱۵ واحد رسید.

منبع خبر: خبرگزاری ایسنا
  ۲۷ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۸:۸:۲۹ بعد از ظهر
شما اولین نفری باشید که نظر میدهد

 همین حالا نظر خود را ثبت کنید:

نتایج یافت شده: 0 مورد