معرفی ۶ هزار و ۹۰۱ واحد صنعتی به بانک‌ها برای دریافت تسهیلات

معرفی ۶ هزار و ۹۰۱ واحد صنعتی به بانک‌ها برای دریافت تسهیلات
مدیرعامل سازمان صنایع کوچک شهرک‌های صنعتی ایران گفت: بانکها با ۶ هزار و ۹۰۱ واحد صنعتی که برای دریافت تسهیلات به آنها معرفی شده اند، قرارداد امضا کرده اند.

یزدانی با اشاره به ابلاغ سیاست‌های اقتصاد مقاومتی از طرف مقام معظم رهبری (مدظله العالی) گفت تمامی دستگاه‌های اجرایی مکلف به اجرای فرامـین ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی هستند و باید همه باهم در کنار هم با توجه به اصل وحدت فرماندهی در راستای تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی تلاش کنیم.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در جلسه بررسی مسائل و مشکلات واحدها و شرکت‌های خدماتی با اشاره به تشکیل ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی تأکید کرد: اکنون همانند شرایط جنگ تحمیلی که عزم ملی و تمامی قوا شرایط جنگ و بحران‌های آن را مدیریت می‌نمود نیازمند تلاشی جهادگونه و رویکردی مشابه جهت توسعه و شکوفایی اقتصاد و صنعت کشور می‌باشیم.

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران افزود: از ابتدای تأسیس شهرک‌های صنعتی (از سال ۱۳۶۴) تا آخر تیرماه سال ۱۳۹۲ مجموعاً تعداد ۳۰ هزار و ۷۶۷ واحد در کل کشور به بهره‌برداری رسیده‌اند این در حالی است که بیش از یک‌چهارم این مقدار تنها در بازه زمانی سه سال و دو ماه یعنی از اول مردادماه ۱۳۹۲ تاکنون ۸ هزار و ۷۲ واحد صنعتـی در شهرک‌ها و نواحی صنعتی کشور به بهره‌برداری رسیده است که نشان از تسهیل و بهبود فضای کسب‌وکار در این مدت دارد.

وی افزود رتبه شاخص بهبود فضای کسب‌وکار در ایران بر اساس اعلام بانک جهانـی از ۱۵۲ در سال ۲۰۱۳ به ۱۲۰ در سال ۲۰۱۶ ارتقاءیافته است.

وی با اشاره به وضعیت حوزه صنعت پس از برجام تشریح کرد: در طول ۱۰ ماه بعد از تصویب برجام در حوزه وزارت صنعت معدن و تجارت ۸۵ تفاهم‌نامه بین‌المللی با سایر کشورها منعقدشده که ۶۰ مورد از آن‌ها به قرارداد منجر و ۳۰ مورد نیز اجرایی شده است و از طرفی صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری صنایع کوچک نیز در راستای تسهیل در فرآیند تأمین مالی صنایع کوچک تاکنون با ۱۳ بانک و موسسه مالی توافق‌نامه همکاری منعقد نموده است و بر اساس دستور ریاست محترم بانک مرکزی کلیه بانک‌ها موظف به پذیرش ضمانت‌نامه صندوق هستند.

یزدانی با اشاره به بازدیدی که از واحد صنعتی موفق فرش زاگرس داشته است؛ ادامه داد: این واحد از تسهیلات طرح رونق تولید در جهت تأمین مواد اولیه و افزایش حجم تولید استفاده کرده است؛ و از طرفی صندوق ضمانت صنایع کوچک نیز آمادگی آن را دارد ۶۰ میلیارد ریال ضمانت‌نامه جهت تضمین تسهیلات موردنیاز واحد مذکور صادر نماید که ۳۰ میلیارد ریال آن برای خرید مواد اولیه و ۳۰ میلیارد ریال برای سرمایه ثابت و توسعه (خرید ماشین‌آلات) واحد صنعتـی لحاظ خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: یکی از مأموریت‌های سازمان صنایع کوچک موضوع تشکیل و توسعه خوشه‌های کسب‌وکار است و به‌واقع رمز موفقیت و پیشرفت کشورهای توسعه‌یافته درگرو توجه به خوشه‌های کسب‌وکار است.

یزدانی اضافه کرد: در استان کرمانشاه با توجه به مزیت‌ها و پتانسیل‌های آن ۱۰ خوشه شناسایی‌شده‌اند که یک خوشه توسعه‌یافته و ۳ خوشه درحال‌توسعه می‌باشند و ۶ خوشه دیگر نیز قابلیت توسعه دارند.

منبع خبر: خبر گزاری مهر
  ۶ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۲۴:۳۴ قبل از ظهر
برچسب ها:
شما اولین نفری باشید که نظر میدهد

 همین حالا نظر خود را ثبت کنید:

نتایج یافت شده: 0 مورد