تامین مالی بیش از هزار طرح صنعتی از سوی بانک صنعت و معدن

تامین مالی بیش از هزار طرح صنعتی از سوی بانک صنعت و معدن
بانك صنعت و معدن تا پایان آذرماه امسال حدود ١٤ هزار و ٥٠٠ میلیارد ریال تسهیلات در قالب طرح رونق تولید به 1004طرح صنعتی پرداخت.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بانك صنعت و معدن، استان‌های چهارمحال و بختیاری، اصفهان و تهران به ترتیب بالاترین رتبه را از نظر میزان تسهیلات به خود اختصاص داده‌اند. بنابراین گزارش، از ابتدای سال جاری تا پایان مهرماه، ٥٦ طرح كوچك و متوسط صنعتی با استفاده از تسهیلات اعطایی از سوی شعب بانك صنعت و معدن در كشور به بهره‌برداری رسیده‌اند. طرح‌های یادشده شامل طرح‌های ایجادی، توسعه و خرید ماشین‌آلات، با استفاده از یك‌هزار میلیارد ریال تسهیلات راه‌اندازی شده و برای هزار و ١٣١ نفر شغل ایجاد كرده است.

بنابراین گزارش در حال حاضر ١٠٩ طرح كوچك و متوسط نیز با پیشرفت متوسط ٦٦ درصد در كشور در حال اجراست كه تسهیلاتی بالغ‌بر ٤ هزار و ٢٥٠ میلیارد ریال برای پرداخت به آنها به تصویب رسیده است. از مبلغ مصوب یادشده یك‌هزار و ٥٢٣میلیارد ریال تاكنون پرداخت شده و با اتمام این طرح‌ها برای ٣هزار و ٤١٠ نفرامكان اشتغال ایجاد خواهد شد. علاوه‌بر موارد یاد شده در این مدت ١١ طرح بزرگ نیز با تسهیلاتی بالغ بر ٢٥٢ میلیارد ریال و ٨٧ میلیون یورو با بهره‌مندی از تسهیلات ستاد بانك به مرحله بهره‌برداری رسیده و یك‌هزار و ١٤١ فرصت شغلی فراهم آورده است.

همچنین در خبر دیگری اعلام شد که شركت گروه سرمایه‌گذاری آتیه دماوند از گروه شركت‌های بانك صنعت و معدن به نشان زرین پربازده‌ترین و سودآورترین شركت سرمایه‌گذاری و برترین شركت سرمایه‌گذاری از سوی آلمان و نشان عالی شایستگی و برترین مدیریت در توسعه ملی و اشتغال‌زایی دست یافت. به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بانك صنعت و معدن، نشان‌های یاد شده در سومین اجلاس مشترك كیفیت ساختمان، حمل‌و‌نقل، راه و شهرسازی كه از سوی وزارت راه و شهرسازی و با حضور مقامات نهاد ریاست‌جمهوری، تعدادی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی و تعداد كثیری از متخصصان و مدیران بخش خصوصی و تعاونی برگزار شد، به این شركت اعطا شد.

منبع خبر: دنیای اقتصاد
  ۴ دی ۱۳۹۵ ساعت ۷:۲:۱ قبل از ظهر
شما اولین نفری باشید که نظر میدهد

 همین حالا نظر خود را ثبت کنید:

نتایج یافت شده: 0 مورد