برجام، صنعت بیمه ایران را توسعه می‌دهد

برجام، صنعت بیمه ایران را توسعه می‌دهد
مدیرعامل شرکت بیمه البرز یکی از مهم‌ترین مزایای برجام را حضور موثر شرکت‌های بیمه خارجی در کشور و انجام مذاکرات مفید با بیمه مرکزی و شرکت‌های بیمه داخلی خواند.

سیدرسول تاجدار حضور شرکت‌های بیمه خارجی را به نفع اقتصاد کلان کشور دانست و یادآور شد: در یک سال گذشته شرکت‌های بزرگ خارجی با هدف ارزیابی عملکرد و شرایط شرکت‌های بیمه داخلی برای سرمایه‌گذاری در بازار ایران، فعالیت‌های خوبی داشته‌اند. وی در ادامه گفت: این شرکت‌ها با هدف خرید سهام شرکت‌های بیمه ایرانی از جمله بیمه البرز، مذاکرات متعددی داشته‌اند و این مذاکرات همچنان ادامه دارد. ضمن اینکه شرکت‌های خارجی به‌صورت همزمان در حال جمع‌آوری اطلاعات از شرکت‌های داخلی و جمع‌بندی این اطلاعات برای سرمایه‌گذاری در آنها هستند.

مدیرعامل بیمه البرز با تاکید بر این نکته که شرکت‌های بزرگ بیمه خارجی تمایل دارند که به یکی از اشکال متداول شامل خرید سهام شرکت‌های بیمه داخلی یا تاسیس دفتر نمایندگی، حضور خود را در ایران تثبیت کنند، تصریح کرد: گرچه این شرکت‌ها هنوز به جمع‌بندی کاملی نرسیده‌اند، اما همین فعالیت‌ها و جنب و جوش آنها نشان‌دهنده نگاه مثبت آنها به بازار بیمه ایران است و در همین راستا بیمه البرز نیز که از شرکت‌های موثر و خوشنام صنعت بیمه و بازار سرمایه کشور محسوب می‌شود، مورد توجه شرکت‌های بزرگ خارجی جهت سرمایه‌گذاری قرار گرفته است. وی با بیان این نکته که طبق قانون، شرکت‌های خارجی می‌توانند تا 49 درصد سهام شرکت‌های بیمه ایرانی را خریداری کنند، افزود: خوشبختانه دولت هم در قانون رفع موانع تولید و سرمایه‌گذاری، تسهیلات و شرایط خوبی را برای سرمایه‌گذاری شرکت‌های خارجی و خرید سهام شرکت‌های داخلی از سوی آنها فراهم کرده است.

تاجدار با اظهار امیدواری نسبت به این نکته که ماه‌های باقیمانده امسال و به‌ویژه سال 96 سال خوبی برای اقتصاد کشور و به‌ویژه صنعت بیمه خواهد بود، یادآور شد: هم‌اکنون فضای اقتصادی و به‌ویژه بیمه‌ای کشور برای خارجی‌ها بسیار مثبت است و همان‌گونه که صنعت بیمه ایران نیازمند سرمایه‌های خارجی است به دانش شرکت‌های بیمه خارجی هم برای ارتقای سطح خدمات خود نیاز دارد. به گفته مدیرعامل بیمه البرز، ورود شرکت‌های خارجی با مشارکت موثر و مفید بیمه مرکزی و شرکت‌های بیمه داخلی، باعث افزایش کیفیت و تنوع خدمات بیمه‌ای با مناسب‌ترین قیمت خواهد شد. وی افزود: از مهم‌ترین آثار حضور شرکت‌های بیمه خارجی، ارائه محصولات متنوع‌تر با قیمت‌های پایین‌تر خواهد بود که البته حضور آنها در ابتدای کار، سختی‌هایی را برای شرکت‌های بیمه داخلی از لحاظ رقابت، ایجاد خواهد کرد ولی با سیاست‌های بیمه مرکزی در بلندمدت امکان رقابت عادلانه با شرکت‌های بیمه خارجی به‌وجود خواهد آمد.

منبع خبر: دنیای اقتصاد
  ۴ دی ۱۳۹۵ ساعت ۷:۴:۴۱ قبل از ظهر
برچسب ها:
شما اولین نفری باشید که نظر میدهد

 همین حالا نظر خود را ثبت کنید:

نتایج یافت شده: 0 مورد