بانک ملت به تالار بورس برمی گردد

بانک ملت به تالار بورس برمی گردد
صورت های مالی بانک ملت بر اساس آخرین توافق صورت گرفته با بانک مرکزی به سازمان بورس اعلام می شود.

هادی اخلاقی فیض آثار مدیر عامل بانک ملت، با بیان این خبر به پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا) از انجام تعدیل های جدید در صورت های مالی بانک ملت و سایر بانک ها خبر داد و گفت : ابتدا قرار بود بانک ها صورت های مالی خود را در سال جاری با رعایت استاندارد گزارشگری IFRS اعمال کنند که بر این اساس بانک مرکزی برای ما و بسیار از بانک ها کسری ذخایری اعلام کرد ، این کسری ذخایر شامل چند قلم بود که بعضی از این اقلام همراه با ابهام بود.

مدیر عامل بانک ملت ادامه داد: رفع این ابهامات یک زمان مناسبی را در اختیار دولت و بانک مرکزی قرار داد تا این مسئله با ارائه مستندات و اقداماتی که باید مبادی ذی ربط ارائه می کرد، رفع شود.

به گفته اخلاقی فیض آثار در نهایت کسری 3 هزار میلیارد تومانی ذخایر بانک ملت مورد بازنگری قرار گرفت و تعدیل شد.

وی تصریح کرد: پس از تغییر صورت گرفته در کسری ذخایر و تعدیل ها، بانک مرکزی درخواست کرد تمام موارد مطرح شده در صورت های مالی اعمال شود بنابراین با توجه به تغییر در کسری ذخایر و تعدیل ها، اجازه داده شد که برخی تعدیل ها اعمال نشود.

اخلاقی فیض آثار با بیان اینکه هم اکنون صورت های مالی جدید در حال تهیه است و تا پایان امروز شنبه آماده و بهسازمان بورساعلام می شود، خاطر نشان کرد: با اعمال های جدید صورت گرفته در صورت های مالی وضعیت با آنچه از بدو امر که به انجام آن اصرار می شد، تغییر کرده است و در چند روز آینده صورت های مالی جدید در سامانه کدال ( ناشران بورس) منتشر می شود.

این مقام مسئول بانکی درباره روند و چگونگی توافق با بانک مرکزی تصریح کرد : بانک مرکزی از بانک ملت خواسته بود که 3 هزار میلیارد تومان کسری ذخایر را در صورت های مالی خود اعمال کند اما از آنجایی که در برخی اقلام بر اساس مستندات و مدارک بانک، ضرورت به توجه و بازبینی در این خصوص وجود داشت، با ارسال مدارک تغییر در رقم ذخایر و تعدیل هایی که پیش از این به بانک تکلیف شده بود مورد پذیرش قرار گرفت و بر همین اساس اجازه کاهش در رقم کسری ذخایر و تعدیل ها داده شد.

وی تصریح کرد: همه این تغییرات هم اکنون انجام شده است و در اختیار سازمان بورس قرار می گیرد و امیدواریم تا دوشنبه نیز تأییدیه سازمان حسابرسی برای EPS یا پیش بینی سود گرفته شود ، بر این اساس بعید می دانیم مشکلی برای بازگشایی نماد وجود داشته باشد.

اخلاقی فیض آثار تأکید کرد: سایر بانکهای موضوع اصل 44 نیز وضع مشابه بانک ملت را دارند و تعدیل های جدید آنها نیز در حال اعمال در صورت های مالی است ،بنابراین مانع دیگری برای بازگشایی نماد بانکی ها وجود ندارد و با شرایط جدید بانک های اصل 44 می توانند در این هفته با مجوز سازمان بورس ؛ بازگشایی نماد کنند.

منبع خبر: خبر گزاری صدا و سیما
  ۱۹ دی ۱۳۹۵ ساعت ۷:۲۳:۳۰ قبل از ظهر
شما اولین نفری باشید که نظر میدهد

 همین حالا نظر خود را ثبت کنید:

نتایج یافت شده: 0 مورد