مذاکره بانک صنعت ومعدن در پسابرجام با 111 بانک خارجی

مذاکره بانک صنعت ومعدن در پسابرجام با 111 بانک خارجی
عضو هيات‌مديره بانك صنعت و معدن گفت: استاندارد‌سازي سيستم مالي و ايجاد ارتباط كاري با موسسات مالي به‌طور مستقيم و بدون واسطه از نتايج درخشان برجام براي سيستم بانكي كشور است.

به گزارش پايگاه اطلاع‌رساني بانك صنعت و معدن، عسکری با اشاره به ١٦ ژانویه ٢٠١٦ روز اجرايي شدن برجام و پاسداشت اولين سالگرد به فرجام رسيدن برجام افزود: اين بانك با اولين گشايش اعتبارات اسنادي ارزي در اولين ساعات به ثمر رسيدن برجام، اولين قرارداد خط اعتباري خارجي با تعامل اگزيم بانك هند را در پرونده كاري خود درج كرد.

عسكري گفت:بانك صنعت و معدنبا برقراري رابطه كارگزاري با ٧٠٠ بانك از كشورهاي اروپايي وآسيایی، نزد ١٧ بانك خارجي در کشورهای آلمان، ایتالیا، اسپانیا، بلژیک، فرانسه، سوئد، کره‌جنوبی، چین، هندوستان، امارات‌متحده عربی و ترکیه افتتاح حساب کرده است.عضو هيات‌مديره بانك صنعت و معدن افزود: اين بانك از فرصت ايجاد شده در فضاي پسابرجام با گشايش ٢٦٦ فقره اعتبارات اسنادي ارزي و مذاكره با ١١١ بانك خارجي براي دريافت خطوط اعتباری میان‌مدت به نحو احسن استفاده كرده است. وی در تبيين ساير اقدامات بانك در فضاي پسابرجام به انعقاد قرارداد اعتباری به مبلغ ٣٠٠ میلیارد روپیه میان اگزیم بانک هندوستان و بانک صنعت و معدن برای تامین مالی طرح‌ها و بانک صنعت و معدن به‌عنوان اولین استفاده‌کننده از تسهیلات مذکور، به اعتبار اسنادی مربوطه به مبلغ ١٢٠ میلیون دلار بابت خرید ١٥٠ هزارتن ریل راه‌آهن اشاره کرد.

عسكري در ادامه در راستاي اهم اقدامات بانك در فضاي پسابرجام به امضای تفاهم‌نامه همکاری (MOUU) با اگزیم بانک کره جنوبی، به‌منظور تامین مالی پروژه‌ها و سرمایه‌گذاری‌های مستقیم اشاره کرد. وي به انجام مذاکرات لازم برای تامین مالی پروژه‌های وزارت نیرو (٨ نیروگاه سیکل ترکیبی کلاس FF) و وزارت راه و شهرسازی (خرید لکوموتیوهای خط راه‌آهن سریع‌السیر قم- اصفهان) از طریق کنسرسیومی متشکل از ٦ بانک اروپايي و همچنين تامين مالي خريد هواپيمای ايرباس از سوي اين بانك و نيز بهره‌برداري شايسته از ظرفيت بانك تجارتي ايران و اروپا كه سهامدار عمده اين بانك است اشاره کرد. عسكري در بيان توانمندي بانك صنعت و معدن در تامين مالي خارجي به امضاي سند همکاری فی‌مابین «شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران»، «اگزیم بانک چین» و اين بانك به‌منظور تامین مالی پروژه برقی‌سازی خط راه‌آهن تهران- مشهد اشاره كرد. به گفته عسكري مذاکره مستقيم با نمایندگان بانک‌CDB چین، موسسه ICDD وابسته به بانک توسعه اسلامی و ارائه مدارک و مستندات موردنیاز برای اعتبارسنجی بانک و دریافت خطوط اعتباری از ديگر فعاليت‌هاي بانك در بهره‌برداري از فضاي پسابرجام است.

منبع خبر: دنیای اقتصاد
  ۲ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۷:۱۱:۵۹ قبل از ظهر
شما اولین نفری باشید که نظر میدهد

 همین حالا نظر خود را ثبت کنید:

نتایج یافت شده: 0 مورد