شمارش معکوس بازگشت صادرات به بورس

 با انتشار گزارش تحقق زیان ۷۵۳ ریالی به ازای هر سهم در پایان عملکرد ۹ ماهه منتهی به پایان آذر ماه ۹۵، بانک صادرات در آستانه بازگشایی قرار گرفت.
با انتشار گزارش تحقق زیان ۷۵۳ ریالی به ازای هر سهم در پایان عملکرد ۹ ماهه منتهی به پایان آذر ماه ۹۵، بانک صادرات در آستانه بازگشایی قرار گرفت.

نماد معاملاتی بانک صادرات که از 29 تیرماه امسال تاکنون در بورس متوقف است، سرانجام با انتشار گزارش تحقق زیان 753 ریالی به ازای هر سهم در پایان عملکرد 9 ماهه منتهی به پایان آذر ماه 95 خود، در آستانه بازگشایی قرار گرفته است.

بر اساس این گزارش؛ این در حالی است که بانک صادرات پس از شناسایی ذخایر مورد نظر حسابرس و بانک مرکزی، سود 160 ریالی به ازای هر سهم خود در بودجه برآوردی سال مالی 95 را به 267 ریال زیان به ازای هر سهم تغییر داده است.

این گزارش می افزاید: بانک صادرات که با سرمایه اسمی بیش از 5.7 هزار میلیارد تومانی بزرگترین بانک حاضر در بورس بشمار می رود.

گفتنی است؛ در پی توقف نمادهای معاملاتی گروه بانکی در تالار شیشه‌ای و غیبت طولانی مدت و به دور از انتظار آنها، سرانجام در چند هفته گذشته طلسم بازگشایی بانکی‌ها در بورس شکسته شد و بانک ملت با افت ارزش بیش از 37 درصدی سهام و از بین رفتن حدود 3600 میلیارد تومان از سرمایه‌های خود در هفته اول بهمن و بانک تجارت با افت 33.27 واحدی ارزش سهام و از بین رفتن حدود 1.5 هزار میلیارد تومان از سرمایه‌های خود در هفته دوم بهمن ماه به بورس بازگشتند.

منبع خبر: خبر گزاری تسنیم
  ۳۰ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۲:۲۲:۷ بعد از ظهر
شما اولین نفری باشید که نظر میدهد

 همین حالا نظر خود را ثبت کنید: