درآمدهای غیر‌مشاع پایه خدمات بانک‌های دنیا

قائم‌‌مقام مدیرعامل و عضو هیات مدیره بانک صادرات ایران طی سفر به استان گیلان و بازدید از شعب این بانک در آن استان بر حفظ ارزش‌های بانک صادرات ایران تاکید کرد.
قائم‌‌مقام مدیرعامل و عضو هیات مدیره بانک صادرات ایران طی سفر به استان گیلان و بازدید از شعب این بانک در آن استان بر حفظ ارزش‌های بانک صادرات ایران تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی بانک صادرات ایران، تهرانفر با اشاره به وضعیت اقتصاد کشور، نظام بانکی و جایگاه اين بانک گفت: اغلب نرخ تورم بالاتر از نرخ سود بانکی است، اما پدیده جدیدی که بانک‌ها را با چالش مواجه کرده، پايين‌تر بودن نرخ تورم از نرخ سود بانکی است.

از این رو، با وجود آنکه درخصوص پایین آوردن نرخ سود به بانک‌ها دستور داده شده ولی برخی بانک‌ها برای جذب مشتریان خود، نرخ‌های بالاتر را پیشنهاد می‌دهند. وی تصریح کرد: در اکثر کشورهای دنیا در بحث کارمزدها بسیار با دقت عمل می‌کنند و پایه‌های خدمات خود را بر درآمدهای غیر‌مشاع استوار می‌سازند، اما در ایران بانک‌ها برای اینکه مشتریان خود را نگه دارند، به ناچار از نرخ‌های مصوب عدول می‌کنند و این باعث می‌‌شود حتی بانک‌های کاملا خصوصی نیز با مشکل تحصیل سود بانکی متعارف مواجه شوند. تهرانفر در مورد ویژگی‌های بانک صادرات ايران خاطرنشان کرد: این بانک دارای ویژگی‌های منحصر‌به‌فردی است که باید به آنها افتخار کرد. يكي از ویژگی‌هاي این بانک مردمی، وجود کارکنانی بسیار توانمند است که در آن مشغول به کار بوده و هستند. از این ‌رو وظیفه ما سنگین‌‌تر است و در واقع میراث‌دار این بزرگان و به‌ویژه بنیانگذار آن مرحوم مهندس مفرح هستیم و حفاظت از این میراث ارزشمند را از اولویت‌های خود می‌دانیم. وی درخصوص شعب خارج از کشور بانک صادرات و نقش بسیار موثر آنها در سیستم بانکی گفت: به ‌تازگی تحریم بانک صادرات ایران برداشته شده و این امر سرآغاز خوبی برای توسعه مبادلات بین‌المللی بانک صادرات ایران خواهد بود. قائم‌‌مقام مدیرعامل بانک صادرات ایران تكريم مشتریان را مهم و از اولویت‌های اصلی دانست و تصریح کرد: نهادینه کردن فرهنگ احترام، مشتریان را به ما وفادار می‌کند و این امر به‌عنوان یک زیربنای مستحکم می‌تواند در شرایط فعلی کمک بسیار خوبی به بانک کند. صدیق معاون شعب و بازاریابی بانک صادرات نیز در سخنانی گفت: این بانک یک بانک جهانی است، از این رو باید جهانی نیز فکر کند. بر این اساس، باید دست در دست هم بدهیم تا بتوانیم از این آزمون سخت که پیش روی بانک‌ها و نیز بانک صادرات ایران است، سربلند بیرون آییم. وی در ادامه به مقایسه عددی عملکرد بانک‌های رقیب با بانک صادرات ایران پرداخت و مسائل مربوط به شاخص‌های عملکرد این بانک‌ها را مورد تجزیه و تحلیل قرار داد.

منبع خبر: دنیای اقتصاد
  ۷ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۷:۲:۳۱ قبل از ظهر
شما اولین نفری باشید که نظر میدهد

 همین حالا نظر خود را ثبت کنید: