ادامه جهش قیمت نفت سنگین ایران

 ادامه جهش قیمت نفت سنگین ایران
بهای نفت سنگین ایران برای دومین هفته متوالی با ثبت بالاترین افزایش قیمت، در محدوده بالاتر از ۵۳ دلار در هر بشکه در بازار به فروش رسید.

در ادامه سیر صعودیقیمت جهانی نفت در معاملات منتهی به ۱۷ فوریه ۲۰۱۷ میلادی قیمت تمامی شاخص های معتبر نفت خام جهان با افزایش همراه شد.

بر این اساس، قیمت سبد نفتی اوپک با ۳۰ سنت افزایش در محدوده بشکه ای ۵۳ دلار و ۲۳ سنت، قیمت هر بشکه نفت خام وست تگزاس (نفت خام شیرین آمریکا) با ۳۲ سنت افزایش در محدوده ۵۳ دلار و ۲ سنت و بهای هر بشکه نفت خام برنت دریای شمال با ۵ سنت افزایش در محدوده ۵۴ دلار و ۶۲ سنت به فروش رسیده است.

علاوه بر این، قیمت شاخص نفت خام دوبی با ۱۸ سنت افزایش در محدوده بشکه ای ۵۴ دلار و ۲۳ سنت و بهای شاخص نفت خام عمان هم با ۴۵ سنت افزایش در محدوده ۵۵ دلار و ۱۴ سنت در بازار داد و ستد شده است.

همزمان با جهش قیمت نفت در بازارهای جهانی بهای هر بشکه نفت خام سبک و سنگین صادراتی ایران هم در معاملات منتهی به ۱۷ فوریه ۲۰۱۷ میلادی در بازار با افزایش همراه شد.

از این رو، قیمت هر بشکه نفت خام سبک صادراتی ایران با ۴۶ سنت افزایش در محدوده ۵۱ دلار و ۹ سنت و قیمت هر بشکه نفت خام سنگین صادراتی ایران با ۲۹ سنت افزایش در محدوده ۵۳ دلار و ۵ سنت در بازارهای آسیایی و اروپایی به فروش رسیده است.

از سوی دیگر، از ابتدای سال ۲۰۱۷ میلادی تاکنون متوسط قیمت فروش هر بشکه نفت خام سبک ایران ۵۲ دلار و ۲۴ سنت و قیمت هر بشکه نفت خام سنگین صادراتی ۵۲ دلار و ۳۱ سنت بوده است.

منبع خبر: خبرگزاری مهر
  ۷ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۲:۲:۴۷ بعد از ظهر
شما اولین نفری باشید که نظر میدهد

 همین حالا نظر خود را ثبت کنید:

نتایج یافت شده: 0 مورد