نقش بانکداری الکترونیک در محیط زیست

نقش بانکداری الکترونیک در محیط زیست
حرکت بانک ملی ایران به سمت بانکداری الکترونیک، نقش موثری در حفظ محیط زیست داشته است.

همزمان با روز ملی درختکاری و هفته منابع طبیعی، همایش و جشنواره محیط زیست در منشور حقوق شهروندی با حضور معصومه ابتکار معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست کشور، محمدرضا حسین زاده مدیرعامل بانک ملی ایران و جمعی از مسئولان و دانش آموزان منطقه 2 آموزش و پرورش در سالن همایش‌های سازمان حفاظت محیط زیست کشور برگزار شد.
مدیرعامل بانک ملی ایران در این همایش گفت: یکی از مشکلاتی که امروز با آن دست به گریبان هستیم، به خطر افتادن محیط زیست و عدم نگهداری خوب و بهینه آن است که امروز به همت سازمان محیط زیست و وزارت آموزش و پرورش، کودکان و نوجوانان ما در معرض آموزش‌های صحیح و مفید در این زمینه قرار می‌گیرند و اگر این آموزش‌ها به صورت علمی و صحیح ادامه یابد قطعاً در آینده وضعیت محیط زیست به مراتب بهتر و مساعدتر خواهد شد.
وی افزود: بانک ملی ایران از حدود 15 سال پیش در جهت حفظ محیط زیست و همکاری با این سازمان اقدام به فعالیت‌هایی کرده که از جمله آنها کاهش مصرف کاغذ و روی آوردن هر چه بیشتر به سمت بانکداری الکترونیک بوده که نقش موثری در حفظ محیط زیست داشته است.
حسین‌زاده ادامه داد : حتی ما در روابط عمومی بانک، گروه مسئولیت اجتماعی را تشکیل داده‌ایم و هدف آن نظارت بر بانک در جهت حفظ محیط زیست و استفاده از انرژی‌های خورشیدی، درختکاری و … است.
مدیر عامل بانک ملی ایران گفت : حفظ محیط زیست بر همه ما واجب و از اولویت‌هاست و تمام سعی و تلاش مجموعه بانک ملی ایران بر همکاری‌های نزدیک، صمیمی و موثر با سازمان حفاظت محیط زیست است و امیدواریم با اقدامات خود قدم‌هایی مثبت و مفید در جهت حفظ محیط زیست برداریم.
معصومه ابتکار نیز در این همایش ضمن تقدیر از همکاری‌های مفید و مستمر بانک ملی ایران و سازمان آموزش و پرورش با سازمان محیط زیست کشور گفت: هر انسانی حق دارد از محیط زیست سالم بهره‌مند شود و در محیطی زندگی کند که از آلاینده‌ها و مواد مخرب محیطی عاری باشد.
وی افزود: نکته مهمی که باید به آن توجه خاص داشته باشیم این است که ما باید از هم اکنون کودکان و نوجوانان خود را با آموزش‌های لازم و کارآمد با محیط زیست و اهمیت حفظ آن آشنا کنیم تا در آینده نتیجه آن را ببینیم و به همین جهت آموزش و پرورش و آموزش‌هایی که در این زمینه به کودکان و نوجوانان می‌دهد، از اهمیت بالایی برخوردار است.
ابتکار با اشاره به حقوق شهروندی و نقش شهروندان در حفظ محیط زیست افزود: همه افراد در حفظ محیط زیست و یا برعکس در آلودگی محیط زیست نقش دارند، بنابراین باید با کسب آموزش‌های لازم و درک اهمیت نقش خود در حفاظت از محیط زیست، به حفظ آن کمک کرده و زمینی پاک و عاری از هرگونه آلودگی داشته باشیم.
گفتنی است در این مراسم هنرمند نوجوان ارشام مهدی با اجرای چند قطعه موسیقی با مضمون مزایای استفاده از بانکداری الکترونیک و عضویت در کانون جوانه‌های بانک ملی ایران و همچنین لزوم تلاش در جهت حفاظت از محیط زیست به هنرنمایی پرداخت که مورد توجه و تشویق حاضران قرار گرفت.
همچنین پس از این مراسم و به مناسبت روز درختکاری، مدیرعامل بانک ملی ایران یک اصله نهال زیتون را در محوطه پارک پردیسان غرس کرد.

منبع خبر: خبر گزاری صدا و سیما
  ۱۵ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۲:۵۳:۴۰ بعد از ظهر

شما اولین نفری باشید که نظر میدهد

 همین حالا نظر خود را ثبت کنید:

نتایج یافت شده: 0 مورد