نظام بانکی با انجماد دارایی ها مواجه است

نظام بانکی با انجماد دارایی ها مواجه است
مدیرعامل بانک سپه با اشاره به شرایط جدید اقتصادی در کشور و بازار پولی گفت: نظام بانکی با پدیده انجماد دارایی ها مواجه است.

به نقل از پایگاه اطلاع رسانی بانک سپه: محمد کاظم گفت : بخشی از دارایی ها فاقد سودآوری است و در آن چرخشی وجود ندارد.

وی تصریح کرد: سال گذشته با تلاش مضاعف همکاران هدف سپرده 500 هزار میلیارد ریالی محقق شد و برای سال 95 نیز هدف 650 هزار میلیارد ریالی در نظر گرفتیم که ان شاءالله به آن دست پیدا خواهیم کرد.

برای سال آینده هدف ما رسیدن به مبلغ 840 هزار میلیارد ریال است که اثرگذاری آن را در بانک سپه خواهیم دید.

چقازردی در ادامه یادآور شد: زیان دهی بانک ها، انجماد دارایی ها، مطالبات غیر جاری و معوق و هزینه های اداره امور بانک ها از مسائل جدی و مهم نظام بانکی و اقتصادی کشور است.

مدیرعامل با بیان اینکه درآمدهای ارزی بانک سپه در سال جاری 2 برابر شده است گفت: ان شاالله تا پایان سال حجم مبادلات ارزی بانک سپه از مرز 5 میلیارد دلار خواهد گذشت.

مدیر عامل بانک سپه گفت : این بانک در سال 95 جزو بانک های موفق کشور در نظام بانکی است.

چقازردی در جمع بازنشستگان بانک سپه ضمن ابراز خرسندی از حضور در این جمع گفت: همه باید به حضور در بانک سپه به عنوان نخستین بانک ایرانی که دارای قدمت و تجربه است ، افتخار کنیم.

مدیر عامل بانک سپه ضمن قدردانی از سال ها تلاش و کوشش همکاران بازنشسته، تجربه آنها را سرمایه بانک بر شمرد و خاطر نشان کرد: در آستانه سال جدید امیدوارم خداوند طول عمر با برکت به بازنشستگان عزیز و خانواده بزرگ سپه عطا کند.

رئیس هیات مدیره بانک سپه در ادامه گفت: در سال 95 بانک سپه جزء معدود بانک هایی است که هیچ اضافه برداشتی از بانک مرکزی نداشته و خط اعتباری دریافت شده از بانک مرکزی را به صورت منظم پرداخت کرده است.

چقازردی با اشاره به اینکه اعضای هیات مدیره بانک سپه تمام وقت در خدمت همکاران هستند ، افزود: اعضای هیات مدیره در این شرایط سخت اقتصادی و همچنین در فضای رقابتی موجود با ظرفیت کامل به دنبال رسیدن بانک به جایگاه اصلی خود هستند.

وی با تاکید به این که جایگاه واقعی بانک سپه در سال 95 به لحاظ شاخص ها و عملکرد بسیار بالاتر و بهتر از سال های گذشته است گفت: با برنامه ریزی های صورت گرفته بانک سپه جزء بانک های موفق در سال 95 بوده است.

رئیس هیئت مدیره بانک سپه توجه به صندوق تامین آتیه کارکنان و تقویت آن را از جمله برنامه های مهم بانک عنوان کرد و اظهار داشت: این صندوق باید تقویت شود تا از ارزش آفرینی و سود آوری آن همکاران بهره مند شوند.

چقازردی با تشکر و قدردانی از کانون بازنشستگان بانک سپه که شرایط برگزاری این مراسم را فراهم کردند ، افزود: آقای الطافی رئیس کانون بازنشستگان بانک سپه همیشه با جدیت پیگیر کارهای شما همکاران بازنشسته است.

وی درخصوص تعداد دستگاه های ATM و POS بانک سپه در سال جاری افزود: دستگا ههای خودپرداز بانک سپه در سال جاری از مرز سه هزار دستگاه و دستگا ههای POS از مرز 300 هزار دستگاه عبور خواهد کرد. چقازردی در بخش دیگری از سخنان خود نیروی انسانی بانک را اصلی ترین سرمایه آن عنوان کرد و افزود: با توجه به این که خط مقدم بانک جلوی باجه است لذا باید مسیر شغلی همکاران در بحث ارتقا شغلی همواره مدنظر قرار گیرد و جایگاه و منزلت کارکنان در تمام رده های شغلی حفظ شود. چقازردی درخصوص تکریم بازنشستگان، گفت: برنامه ریزی برای بالا بردن سطح رفاه همکاران بازنشسته جز اولویت های ما است و باید تلاش کنیم تا تکریم از بازنشسته ها در بانک سپه به یک فرهنگ تبدیل شود.

بنابر گزارش پایگاه اطلاع رسانی بانک سپه ؛ همچنین اعضای هیات مدیره بانک با ارسال نامه ای از مدیرعامل به دلیل افتتاح موزه بانک سپه تقدیر کردند.

در نامه اعضای هیات مدیره خطاب به چقازردی مدیرعامل بانک سپه آمده است: موزه، گذری است به تاریخ، تاریخ پرفراز و نشیب و آمیخته با غرور و افتخار ملی. هر نسل وارث گنجینه ای از منابع مادی و معنوی است که حافظه جمعی را می سازد و احساس هویت و تعلق اجتماعی را تقویت می کند. این منابع، ودیعه ای گرانبها برای جامعه بشری هستند که در حال حاضر جوامع بشری به نحوی فزاینده برای حفظ و احیای این منابع سرمایه گذاری می کنند.

با سپاس به پیشگاه خداوند متعال، در سالی که به فرموده مقام عظمای ولایت سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل نامگذاری شده است باعث بسی مباهات است تاکیدات و مجاهدت های حضرتعالی با افتتاح موزه بزرگ بانک سپه در محیطی بسیار بزرگ و زیبا متبلور شد.

منبع خبر: خبر گزاری صدا و سیما
  ۱۷ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۲۸:۱۸ بعد از ظهر

برچسب ها:
شما اولین نفری باشید که نظر میدهد

 همین حالا نظر خود را ثبت کنید:

نتایج یافت شده: 0 مورد