عابربانک های ۵۰۰ هزار تومانی

عابربانک های ۵۰۰ هزار تومانی
با مجوز بانک مرکزی، بانک های عامل می توانند در صورت تمایل از ۲۰ اسفند تا ۱۵ فروردین ماه سقف برداشت از عابربانک های خود را به ۵۰۰ هزار تومان افزایش دهند.

بانک مرکزی در روزهای پایانی سال و در پی افزایش تقاضا برای وجه نقد امتیاز ویژه ای را برای بانک های عامل و مردم قرار داده است. براساس تصمیم این تمامی بانک های عامل امکان افزایش میزان سقف برداشت از خودپردازها تا سقف 500 هزار تومان را دارند.

بنابراین در سال جاری به بانک هایی که متقاضی استفاده از این تمهید هستند اجازه داده شده از 20 اسفند 1395 الی 15 فرودین 1396 سقف برداشت از خودپردازهای خود را به میزان 500 هزار تومان افزایش دهند.

تعدادی از بانک های خصوص از جمله بانک سامان از این اختیار استفاده کرده و  همزمان با فرارسیدن سال جدید، سقف برداشت پول نقد ازخودپردازهای خود را تا 5 میلیون ریال در روز افزایش دادند.

اما بانک مرکزی در اطلاعیه ای که بعد از ظهر امروز روی سایت خود قرار داد این اختیار را برای تمامی بانک های عامل اعلام و تأکید کرد:  این بانک با توجه به در پیش بودن ایام نوروز و به منظور رفاه حال هموطنان، ارایه خدمت «افزایش سقف برداشت تا مبلغ 500 هزار تومان» از خود پرداز های شبکه بانکی کشور را مجاز اعلام کرد.

این اقدام همه ساله در ایام پایانی سال و با نزدیک شدن ایام عید نوروز از سوی شبکه بانکی کشور به صورت هماهنگ و منسجم انجام می شود.

بدین منظور شبکه بانکی با ارائه خدمات بدون وقفه به آحاد مردم، شرایط را برای استفاده بدون دغدغه خاطر هموطنان از خدمات بانکی فراهم می کند.
بر این اساس بانک مرکزی در  بخشنامه ای به شبکه بانکی با توجه به نزدیک شدن به ایام پایانی سال، موارد زیر را به منظور خدمت‌رسانی مطلوب به مشتریان به بانک ها ابلاغ کرد :

از تاریخ 20‏.12‏.95 الی 15‏.1‏.96 تمامی بانک‌ها مجاز هستند تا نسبت به تنظیم منوی برداشت وجه تا مبلغ 5.000.000 ریال به صورت درون بانکی (local) اقدام کنند.

با توجه به تامین وجه شعب در این ایام توسط بانک مرکزی، بانک‌ها مجاز هستند نسبت به تنظیم کاست‌ها و اسکناس‌گذاری در خودپردازها، با توجه به موقعیت جغرافیایی و تقاضای عمومی دریافت وجه، در خودپردازها اقدام کنند.

به دلیل پرهیز از سردرگمی مشتریان و امکان برگشت سریع به حالت اول پس از اتمام طرح، می‌بایست حداقل تغییرات در منوی نقد سریع (Fast Cash) دستگاه‌های خودپرداز صورت گیرد. پیشنهاد می‌شود در این خصوص از منوی «سایر مبالغ» برای برداشت‌های بالای دومیلیون ریال استفاده شود.

منبع خبر: خبر گزاری تسنیم
  ۲۱ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱:۲۴:۴۸ بعد از ظهر
برچسب ها:
شما اولین نفری باشید که نظر میدهد

 همین حالا نظر خود را ثبت کنید:

نتایج یافت شده: 0 مورد