افزایش سقف برداشت از خودپردازها

افزایش سقف برداشت از خودپردازها
تمامی بانک‌ها و موسسات اعتباری عضو مرکز شتاب از 20 اسفندماه سال جاری تا 15‏ فروردین1396 مجازند سقف برداشت وجه از خودپردازها را تا مبلغ 500 هزار تومان به‌صورت درون بانکی افزایش دهند.

به گزارش روابط عمومی بانک مرکزی، این بانک با توجه به در پیش بودن ایام نوروز و به‌منظور رفاه حال هموطنان، ارائه خدمت «افزایش سقف برداشت تا مبلغ 500 هزار تومان» از خود پردازهای شبکه بانکی کشور را مجاز اعلام کرد.این اقدام همه ساله در ایام پایانی سال و با نزدیک شدن ایام عید نوروز از سوی شبکه بانکی کشور به‌صورت هماهنگ و منسجم انجام می‌شود.

 به این منظور شبکه بانکی با ارائه خدمات بدون وقفه به آحاد مردم، شرایط را برای استفاده بدون دغدغه خاطر هموطنان از خدمات بانکی فراهم می‌کند.بر این اساس بانک مرکزی در بخشنامه‌ای به شبکه بانکی با توجه به نزدیک شدن به ایام پایانی سال، موارد زیر را به‌منظور خدمت‌رسانی مطلوب به مشتریان، به بانک‌ها ابلاغ کرد. نخست آنکه از 20/ 12/ 95 تا 15/ 1/ 96 تمامی بانک‌ها مجاز هستند تا نسبت به تنظیم منوی برداشت وجه تا مبلغ 5.000.000 ریال به‌صورت درون بانکی (local) اقدام کنند. دوم اینکه با توجه به تامین وجه شعب در این ایام ازسوی بانک مرکزی، بانک‌ها مجاز هستند نسبت به تنظیم کاست‌ها و اسکناس‌گذاری در خودپردازها، با توجه به موقعیت جغرافیایی و تقاضای عمومی دریافت وجه، در خودپردازها اقدام کنند. آخرین موردی که بانک مرکزی در این بخشنامه به بانک‌ها متذکر شده تغییرات در منوی نقد سریع است. به‌دلیل پرهیز از سردرگمی مشتریان و امکان برگشت سریع به حالت اول پس از اتمام طرح، باید حداقل تغییرات در منوی نقد سریع (Fast Cash) دستگاه‌های خودپرداز صورت گیرد. پیشنهاد بانک مرکزی این است که در این خصوص از منوی «سایر مبالغ» برای برداشت‌های بالای دومیلیون ریال استفاده شود.

منبع خبر: دنیای اقتصاد
  ۲۲ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۶:۴۸:۳۶ قبل از ظهر
شما اولین نفری باشید که نظر میدهد

 همین حالا نظر خود را ثبت کنید:

نتایج یافت شده: 0 مورد