افت شدید فروش سکه طلا و نقره در آمریکا

افت شدید فروش سکه طلا و نقره در آمریکا
به نقل از پایگاه اینترنتی رویترز،میزان فروش سکه نقره نیز در این مدت به پایین ترین حد از سال 2008 میلادی کاهش یافته است.

به نقل از پایگاه اینترنتی رویترز،میزان فروش سکه نقره نیز در این مدت به پایین ترین حد از سال 2008 میلادی کاهش یافته است.
این گزارش افزود: میزان فروش سکه طلا در بازار آمریکا در ماه ژوئن به کمتر از 6 هزار اونس رسیده است که نسبت به ژوئن 2016 میلادی بیش از 92 درصد کاهش داشته است. فروش سکه طلا در بازار این کشور در شش ماه نخست امسال نیز به 192500 اونس رسیده است.
این گزارش نشان می دهد که فروش سکه نقره در آمریکا در ماه ژوئن به 986 هزار اونس رسیده که نسبت به سال قبل بیش از 65 درصد کاهش داشته است. فروش سکه نقره در شش ماه نخست امسال نیز به 12.2 میلیون اونس رسیده که پایین ترین رقم از سال 2008 میلادی به شمار می رود.
قیمت جهانی طلا در شش ماه نخست امسال با افزایش 8 درصدی روبرو شده است. این در حالی است که قیمت طلا در مدت مشابه سال قبل با افزایش 25 درصدی روبرو شده بود.
قیمت جهانی نقره نیز در شش ماه نخست امسال با افزایش 4 درصدی روبرو شده است. این در شرایطی است که قیمت نقره در مدت مشابه سال 2016 میلادی بیش از 35 درصد رشد داشت.
تری هانلون رئیس موسسه سرمایه گذاری دیلون گیج متال در این باره گفت: سرمایه گذاران آمریکایی در شش ماه نخست امسال ترجیح داده اند تا در بازار سهام سرمایه گذاری کنند.
شاخص سهام در بازار بورس وال استریت با افزایش چشمگیری روبرو شده است و این مساله سرمایه گذاران بین المللی را برای سرمایه گذاری در بازار  سهام تشویق کرده است.
به نوشته طلا،افزایش نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا و احتمال افزایش مجدد نرخ بهره تا پایان امسال و کاهش تراز مالی فدرال رزرو تاثیر زیادی بر تمایل سرمایه گذاران برای روی آوردن به بازار سهام و اوراق قرضه و دور شدن از بازار طلا داشته است.
به نظر می رسد روند نزولی فروش سکه طلا و نقره در بازار آمریکا طی ماه های آینده نیز ادامه خواهد یافت.

منبع خبر: 
  ۷ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۳۹:۳۵ بعد از ظهر
شما اولین نفری باشید که نظر میدهد

 همین حالا نظر خود را ثبت کنید:

نتایج یافت شده: 0 مورد