قیمت طلا از پیشروی بازماند

 قیمت طلا از پیشروی بازماند
قیمت طلا پس از این که تحت تاثیر تردیدها نسبت به توافق تجاری میان آمریکا و چین به بالاترین حد در بیش از یک هفته و نیم اخیر صعود کرد، در معاملات روز سه شنبه بازار جهانی تغییر چندانی نداشت.

قیمت طلا پس از این که تحت تاثیر تردیدها نسبت به توافق تجاری میان آمریکا و چین به بالاترین حد در بیش از یک هفته و نیم اخیر صعود کرد، در معاملات روز سه شنبه بازار جهانی تغییر چندانی نداشت.

هر اونس طلا برای تحویل فوری در معاملات روز جاری بازار سنگاپور ثابت بود و و در  ۱۴۷۰ دلار ایستاد.

در بازار معاملات آتی آمریکا، هر اونس طلا با ۰.۱ درصد کاهش، در ۱۴۷۰ دلار و ۵۰ سنت رسید.

مایکل مک کارتی، استراتژیست ارشد شرکت "سی ام سی مارکتس" در این باره اظهار کرد: در حال حاضر حرکت چشمگیری در قیمت طلا دیده نمی‌شود و با توجه به نزدیک شدن قیمت طلا به سطح ۱۴۹۰ دلار، هر گونه تغییر قیمت طلا محدود خواهد بود مگر این که واشنگتن و پکن اعلام کنند که توافق تجاری بعید است.

بازارهای سهام آسیا که یک روز دیگر را در انتظار روشن شدن وضعیت مذاکرات آمریکا و چین سپری کردند، وضعیت یکسانی نداشتند. شب گذشته شبکه CNBC گزارش کرده بود که مقامات پکن نسبت به چشم انداز امضای یک توافق با آمریکا، نگاه بدبینانه‌ای دارند.

دانیل هاینس، تحلیلگر گروه بانکی ANZ گفت: رفتارهای مبهم دو طرف درباره فاز اول توافق تجاری، قیمتها را در بازه محدودی نگه داشته است. چشم انداز فعلی اقتصاد جهانی و ضعیف شدن ارزش دلار تا حدودی از قیمت طلا پشتیبانی کرده است.

دلار در معاملات روز سه شنبه نزدیک به پایین‌ترین حد خود در دو هفته گذشته معامله شد.

فعالان بازار همچنین به ناآرامی‌ها در هنگ کنگ چشم دوخته‌اند که یکی از قطب‌های مالی بزرگ جهان است. ریسک گریزی در بازار اغلب از قیمت طلا که در شرایط ناآرامی سیاسی و اقتصادی به پناهگاه مطمئن دارایی تبدیل می‌شود، حمایت می‌کند.

بر اساس گزارش رویترز، بازار اکنون منتظر گزارش آخرین نشست سیاستگذاری بانک مرکزی آمریکا برای ارزیابی روند سیاست پولی آتی این کشور هستند که روز چهارشنبه منتشر می‌شود. بانک مرکزی آمریکا امسال سه دور نرخ‌های بهره را به منظور حمایت از رشد اقتصادی کاهش داده است اما پس از نشست اکتبر، سیاستگذاران آمریکایی اعلام کردند تا زمانی که نشانه جدی از وخامت اوضاع اقتصادی مشاهده نکنند، نرخ‌های بهره را پایین‌تر نخواهند برد.

طلا به شدت به نرخ‌های بهره حساس است و نرخ‌های بهره پایین‌تر، هزینه نگهداری این فلز که بازدهی ندارد را کمتر کرده و جذابیت سرمایه گذاری در آن را بیشتر می‌کند.

موجودی طلای "اس پی دی آر گلد تراست" که بزرگترین صندوق سرمایه گذاری تحت پشتوانه طلا در جهان است، روز دوشنبه ۰.۶ درصد در مقایسه با روز جمعه کاهش یافت و به ۸۹۱.۷۹ تن رسید.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، هر اونس نقره برای تحویل فوری با ۰.۰۶ درصد افزایش، به ۱۷ دلار و سه سنت رسید. هر اونس پلاتین برای تحویل فوری با ۰.۲ درصد افزایش، ۸۹۵ دلار و ۸۴ سنت معامله شد. هر اونس پالادیم برای تحویل فوری ۰.۲ درصد کاهش یافت و به ۱۷۳۳ دلار و ۶۰ سنت رسید.

منبع خبر: دنیای اقتصاد
  ۲۸ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۳۹:۴۴ قبل از ظهر
شما اولین نفری باشید که نظر میدهد

 همین حالا نظر خود را ثبت کنید:

نتایج یافت شده: 0 مورد