پیش بینی قیمت طلا - اونس طلا در یک قدمی صعود به ۲۰۰۰ دلار

پیش بینی قیمت طلا - اونس طلا در یک قدمی صعود به ۲۰۰۰ دلار
جدیدترین نظرسنجی طلای هفتگی کیتکونیوز نشان داد همه تحلیلگران وال استریت نسبت به افزایش قیمت طلا در هفته جاری خوش بین هستند. اکثر سرمایه گذاران کوچک هم انتظار داشتند طلا در کوتاه مدت به قیمت بالاتری صعود کند.

قیمت طلا ممکن است هفته جاری تحت تاثیر تقاضا برای دارایی امن به دلیل ادامه جنگ میان روسیه و اوکراین، به مرز ۲۰۰۰ دلار در هر اونس صعود کند.

جدیدترین نظرسنجی طلای هفتگی کیتکونیوز نشان داد همه تحلیلگران وال استریت نسبت به افزایش قیمت طلا در هفته جاری خوش بین هستند. اکثر سرمایه گذاران کوچک هم انتظار داشتند طلا در کوتاه مدت به قیمت بالاتری صعود کند.

شون لاسک، یکی از مدیران شرکت والش تردینگ به کیتکونیوز گفت: اگر طلا در فضای سرشار از ابهام و ریسک نتواند به ۲۰۰۰ دلار صعود کند، در آن صورت نمی دانم چه کاری انجام خواهیم داد. وی پیش بینی کرد قیمت طلا ۱۰ درصد از قیمت نهایی سال ۲۰۲۱ رشد کند. فضای فعلی هدف اولیه ۲۰۱۰ دلار را برای اونس طلا ایجاد کرده است.

در نظرسنجی هفته جاری کیتکونیوز از تحلیلگران وال استریت ۱۴ نفر شرکت کردند که همگی اعلام کردند انتظار دارند قیمت طلا در کوتاه مدت افزایش پیدا کند.

در این بین، ۱۰۱۳ نفر در نظرسنجی آنلاین کیتکونیوز شرکت کردند که از میان آنها ۷۱۴ نفر معادل ۷۰ درصد افزایش قیمت طلا و ۱۶۶ نفر معادل ۱۶ درصد کاهش قیمت را پیش بینی کردند در حالی که ۱۱۳ نفر معادل ۱۳ درصد نظری نداشتند.

این خوش بینی قوی در شرایطی ایجاد شد که بازار طلا هفته را با رشد چشمگیری به پایان برد. بهای هر اونس طلا در بازار معاملات آتی آمریکا روز جمعه با ۳۰ دلار و ۷۰ سنت معادل ۱.۶ درصد افزایش، در ۱۹۶۶ دلار و ۶۰ سنت بسته شد و این فلز ارزشمند بیش از چهار درصد رشد هفتگی به ثبت رساند که بزرگترین رشد هفتگی از ژوییه سال ۲۰۲۰ بود.

تحلیلگران خاطرنشان کردند که تقاضا برای دارایی امن برای طلا تحت تاثیر جنگ در اروپای شرقی، عامل تاثیرگذار روی حرکت قیمت طلاست و سرمایه گذاران آمار اقتصادی مثبت را نادیده می گیرند.

قیمت طلا پس از انتشار آمار اشتغال بخش غیرکشاورزی آمریکا روی داد. آمار رسمی نشان داد اقتصاد آمریکا در فوریه ۶۷۸ هزار شغل جدید ایجاد کرده و نرخ بیکاری به ۳.۹ درصد کاهش پیدا کرده است.

دارین نیوسام، رئیس شرکت دارین نیوسام آنالایز اظهار کرد: اگرچه اتفاقات زیادی در جهان در جریان است اما خوش بینی به افزایش قیمت طلا در مقطع فعلی منطقی به نظر می رسد. عوامل بنیادین یا فنی اهمیتی ندارند. این حقیقت که شاخص دلار آمریکا همچنان قویتر می شود هم برای قیمت طلا اهمیتی ندارد. این تنها یکی از معدود زمانهایی هستند که هرچه برای درک بازارها استفاده می کنیم را کنار می گذاریم.

آدریان دی، رئیس شرکت مدیریت دارایی آدریان دی گفت: وی به قیمت طلا در کوتاه مدت با وجود این حقیقت که بانک مرکزی آمریکا تا دو هفته دیگر قرار است نرخ بهره را افزایش دهد، خوش بین است. تا زمانی که جنگ در اوکراین ادامه دارد، طلا قوی خواهد بود و مسائل پولی را فعلا نادیده می گیرد.

فیلیپ استرایبل، استراتژیست ارشد شرکت بلو لاین فیوچرز اظهار کرد: اگرچه انتظار می رود قیمت طلا هفته جاری صعود کند اما سرمایه گذاران در این سطوح قیمت بالا باید محتاط باشند.

منبع خبر: خبرگزاری ایسنا
  ۱۴ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۹:۱۵:۳۰ قبل از ظهر
شما اولین نفری باشید که نظر میدهد

 همین حالا نظر خود را ثبت کنید:

نتایج یافت شده: 0 مورد