تغییردامنه نوسان به شورای عالی بورس واگذار شد

تغییردامنه نوسان به شورای عالی بورس واگذار شد
فرابورس ایران اعلام کرد: بررسی تغییر دامنه نوسان قیمت ها در کلیه نمادهای معاملاتی، به جلسه ۲۰ اسفندماه شورای عالی بورس و اوراق بهادار واگذار شد.

فرابورس ایران در اطلاعیه‌ای در خصوص تغییرات دامنه نوسان قیمت اعلام کرد: با توجه به مصوبه ۱۶ اسفندماه هیأت مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار، مقرر شد تا مصوبه این سازمان در تاریخ ۱۴ اسفندماه در خصوص کاهش دامنه نوسان قیمت در کلیه نمادهای معاملاتی از ۵ به ۲ درصد متوقف شود.

براساس این اطلاعیه فرابورس ایران اعلام کرد: شرایط جدید ایجاد صف و افزایش دامنه نوسان در تابلوهای زرد، نارنجی و قرمز پایه فرابورس در جلسه ۲۰ اسفندماه شورای عالی بورس و اوراق بهادار، تعیین تکلیف خواهد شد.

در این اطلاعیه آمده است تصمیم هیئت مدیره بورس مبنی بر کاهش نوسان قیمت نمادهای معاملاتی در فرابورس با توجه به رشد اخیر شاخص فرابورس صورت گرفت که به نظر می سد چنین رشدی با عوامل بنیادی اقتصاد همخوانی ندارد.

در این اطلاعیه از سهامداران و سرمایه گذاران درخواست شده به تناسب رشد قیمت سهام و سودآوری شرکت‌ها توجه شده و از توجه به شایعات و مطالب منتشر شده خارج از چارچوب اطلاع رسانی رسمی سرمایه که به اغوای قیمتی می‌پردازند، اجتناب کنند. به خصوص اینکه بر اساس ماده ۴۶ قانون بازار اوراق بهادار هر گونه شایعه پراکنی به قصد تحریک بازار جرم محسوب شده و متخلفان به نهادهای ذیربط معرفی می‌شوند.

منبع خبر: خبرگذاری مهر
  ۱۷ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۸:۴۹:۲ قبل از ظهر
شما اولین نفری باشید که نظر میدهد

 همین حالا نظر خود را ثبت کنید:

نتایج یافت شده: 0 مورد