دو مصوبه مهم در شورای‌عالی بورس

وزیر اقتصاد از ممنوعیت صدور وکالت‌نامه برای مدیریت سهام عدالت و همچنین آماده‌سازی زیرساخت احراز هویت غیرحضوری سجام و اخذ کد بورسی خبر داد.
وزیر اقتصاد از ممنوعیت صدور وکالت‌نامه برای مدیریت سهام عدالت و همچنین آماده‌سازی زیرساخت احراز هویت غیرحضوری سجام و اخذ کد بورسی خبر داد.

 وزیر اقتصاد از ممنوعیت صدور وکالت‌نامه برای مدیریت سهام عدالت و همچنین آماده‌سازی زیرساخت احراز هویت غیرحضوری سجام و اخذ کد بورسی خبر داد. فرهاد دژپسند وزیر امور اقتصادی و دارایی در حاشیه جلسه شورای‌عالی بورس گفت: با توجه به شرایط ناشی از شیوع ویروس کرونا و جلوگیری از ازدحام جمعیت در دفاتر پیشخوان، در شورای‌عالی بورس مقرر شد تا بورس و سامانه «سجام» برای احراز هویت به‌صورت غیرحضوری و الکترونیکی عمل کرده و کد بورسی به‌صورت مجازی صادر شود.

وزیر اقتصاد به آزاد‌سازی سهام عدالت اشاره کرد و گفت: شورای‌عالی بورس عصر روز دوشنبه در جلسه‌ای فوق‌العاده سازوکار آزادسازی سهام عدالت را بررسی کرد. بنابر فرمایشات و ابلاغیه مقام معظم رهبری، تصویب مقررات مورد نیاز آزاد‌سازی سهام عدالت به شورای‌عالی بورس واگذار شده و این شورا نیز در این جلسه به این امر مهم رسیدگی کرد تا مقررات مورد نیاز را تصویب کند. مقرر شد تا شورای‌عالی بورس در جلسه هفته آینده نیز به بررسی موارد تکمیلی در این راستا بپردازد. وی ادامه داد: درحال‌حاضر مدیریت سهام عدالت بر عهده شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی است، در این راستا سهامدارانی که تمایل دارند خودشان مدیریت سهام عدالت را بر عهده گیرند، باید در سامانه مزبور این نوع مدیریت مستقیم را انتخاب کنند. وزیر اقتصاد افزود: برای رعایت حقوق سهامداران سهام عدالت و جلوگیری از هرگونه سوء‌استفاده وکالت برای سهامداری ممنوع بوده و این موضوع به دفاتر اسناد و واحدهای استانی نیز ابلاغ می‌شود.

منبع خبر: دنیای اقتصاد
  ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۱۸:۱۵ قبل از ظهر
شما اولین نفری باشید که نظر میدهد

 همین حالا نظر خود را ثبت کنید: