حرکت سکه به سوی سقف

حرکت سکه به سوی سقف
در یازدهمین روز شهریورماه، سکه تمام بهار آزادی به سوی سقف تاریخی ۱۱ میلیون و ۵۰۰ هزار تومانی حرکت کرد، ولی برگشت دلار از سقف روزانه مانع از آن شد که فلز گران‌بهای داخلی موفق به فتح دوباره سقف قبلی شود.

در یازدهمین روز شهریورماه، سکه تمام بهار آزادی به سوی سقف تاریخی ۱۱ میلیون و ۵۰۰ هزار تومانی حرکت کرد، ولی برگشت دلار از سقف روزانه مانع از آن شد که فلز گران‌بهای داخلی موفق به فتح دوباره سقف قبلی شود. روز سه‌شنبه، سکه در مقطعی از روز حتی تا نقطه ۱۱ میلیون و ۳۸۰ هزار تومان بالا رفت، ولی با افزایش فروش‌ها در اواخر روز روی عدد ۱۱ میلیون و ۳۰۰ هزار تومانی قرار گرفت. این قیمت ۱۰۰ هزار تومان بیشتر از روز دوشنبه بود و با وجود برگشت از سقف روزانه، انتظارات افزایشی را در بازار سکه زنده نگه داشت.

یکی از دلایلی که موجب می‌شد سکه‌بازان همچنان به افزایش قیمت امیدوار باشند، روند افزایشی بود که در بازار جهانی طلا مشاهده کردند. طلای جهانی حداقل تا ساعت ۴ روز سه‌شنبه تا محدوده هزار و ۹۹۰ دلاری بالا رفته بود و در صورتی که در روز جاری به افزایش خود ادامه دهد، می‌تواند موجب افزایش بیشتر خریدها در بازار سکه شود. در واقع سکه‌بازان در روز سه‌شنبه تا حدی با احتیاط نسبت به افزایش قیمت اونس واکنش نشان دادند؛ به گفته فعالان، نوسانات رفت و برگشتی طلا در هفته‌های اخیر به اندازه‌ای بوده است که معامله‌گران بازار داخلی با احتیاط بیشتری نسبت به قیمت‌های طلای جهانی واکنش نشان دهند. در روزی که سکه ۱۰۰ هزار تومان گران شد، هر گرم طلای ۱۸‌عیار نیز به بالای محدوده یک میلیون و ۱۰۰ هزار تومان رفت.

منبع خبر: دنیای اقتصاد
  ۱۲ شهریور ۱۳۹۹ ساعت ۱:۱۶:۱۹ بعد از ظهر
شما اولین نفری باشید که نظر میدهد

 همین حالا نظر خود را ثبت کنید:

نتایج یافت شده: 0 مورد