ریزش همزمان قیمت دلار، سکه و طلا

ریزش همزمان قیمت دلار، سکه و طلا
بازار ارز تهران در دومین روز هفته جاری برخلاف روز شنبه شاهد کاهش قیمت دلار بود. این اسکناس آمریکایی در بازار امروز 250 تومان پایین رفت و کانال 28 هزار تومان را از دست داد.

بازار ارز تهران در دومین روز هفته جاری برخلاف روز شنبه شاهد کاهش قیمت دلار بود. این اسکناس آمریکایی در بازار امروز 250 تومان پایین رفت و کانال 28 هزار تومان را از دست داد.

قیمت دلار امروز بر روی 27 هزار و 980 تومان قرار گرفت. دلار نیمه روز توانست کانال یاد شده را پس بگیرد و با 28 هزار و 100 تومان مبادله شد که نسبت به دیروز کاهش 130 تومانی را نشان می دهد. 

اما در بازار متشکل سرنوشت قیمت دلار صعودی بود. دلار در این بازار امروز با 120 تومان افزایش توانست وارد کانال 25 هزار تومان شود و با 25 هزار و 78 تومان معامله شود.
قیمت دلار و یورو در صرافی ملی چند؟ 

صرافی ملی هم امروز در ساعت 12:58 دقیقه به وقت تهران  قیمت جدید خرید و فروش دلار و یورو را اعلام کرد. بر این اساس قیمت خرید دلار آمریکا  24 هزار و 816 تومان  و قیمت فروش دلار آمریکا25 هزار و 67 تومان اعلام شد.همچنین بر اساس صرافی ملی قیمت خرید یورو امروز 28 و 157 تومان  و قیمت فروش یورو 28 هزار و 440 تومان  است.
قیمت درهم  نزولی شد

قیمت درهم در بازار امروز مانند قیمت دلار نزولی بود. درهم  امروز بر روی 7 هزار و 630 تومان قرار گرفت. این قیمت نسبت به روز گذشته کاهش 70 تومانی را نشان می دهد.  قیمت درهم در نیمه معاملات نقدی امروز  نسبت به قیمت ابتدایی صبح امروز اندکی بالا رفت و  با 7 هزار و 670 تومان معامله شد.  با ضرب کردن قیمت درهم در نرخ تبدیل درهم به دلار (3.673) عدد  28 هزارو 171 تومان به دست می‌آمد که نسبت به قیمت دلار در بازار بالاتر بود. 
قیمت سکه پایین رفت

بازار جهانی طلا امروز یکشنبه تعطیل بود اما قیمت اونس طلا روز گذشت با افت 2 دلاری بر روی 1791 دلار ایستاد. در بازار داخلی ایران هم امروز قیمت طلا 18 عیار با 1 میلیون و 223 هزار و 400 تومان معامله شد.  قیمت سکه هم در بازار  امروز بر مدار کاهش قرار گرفت. این فلز زرد رنگ داخلی امروز 50 هزار تومان از عصر روز گذشته پایین تر بود و با 12 میلیون و 400 هزار تومان معامله شد.  با احتساب قیمت 28 هزار و 100 تومان برای دلار، اندازه قیمت واقعی سکه 11 میلیون و 848 هزار تومان به دست آمد و حباب سکه نیز 4.65 درصد بود.
بازار دلار در انتظارخبر قطعی توافق برجام 

در روز های اخیر عمده اخبار منتشر شده از مذاکرات وین مثبت  و در جهت احتمال حصول توافق هسته ای  بوده  است.  بازار ارز تهران نیز در همین راستا در انتظار خبر قطعی توافق برجامی به سر می برد. احتمالا  تحت همین اخبار مثبت قیمت دلار  تعادل خود را حفظ کرده است. البته در کنار این خبر سیاسی یک خبر اقتصادی هم مورد توجه معامله گران بازار ارز قرار گرفت و آ ن هم مربوط به آزاد سازی منابع بلوکه شده ایران است. کره جنوبی و ایران قصد دارند ماه آینده در سئول رایزنی‌هایی در سطح کاری برگزار کنند تا راه‌ حل اختلافات چند ساله بر سر دارایی‌های مسدود شده تهران در سئول را بررسی نمایند.

برای دیدن اخبار طلا لحظه ای با ما در نیوز زر همراه باشید.

منبع خبر: اقتصادنیوز
  ۱۰ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۷:۱ بعد از ظهر
شما اولین نفری باشید که نظر میدهد

 همین حالا نظر خود را ثبت کنید:

نتایج یافت شده: 0 مورد