تاثیر تعطیلات دو هفته‌ای بر بازار سرمایه

تاثیر تعطیلات دو هفته‌ای بر بازار سرمایه
تعطیلی دو هفته‌ای که از امروز (شنبه یک آذر) قرار است آغاز شود، یکی از موضوعات مورد بحث در بین افراد فعال در شبکه‌های اجتماعی است.

تعطیلی دو هفته‌ای که از امروز (شنبه یک آذر) قرار است آغاز شود، یکی دیگر از موضوعات مورد بحث در بین افراد فعال در شبکه‌های اجتماعی است. البته افرادی که در حوزه بازار سرمایه و بورس فعال هستند کمتر از دیگر کاربران درباره سازوکار این تعطیلی‌ها و نحوه اجرای آنها صحبت می‌کنند. این دسته از افراد بیشتر دغدغه تاثیر این تعطیلی‌ها بر بازار سرمایه را دارند. موضوعی که حدودا از اواخر هفته گذشته و با مطرح شدن بحث تعطیلی دو هفته‌ای آذرماه بین این دسته از کاربران شکل گرفت. آنچه در گروه‌های تلگرام و شبکه اجتماعی توییتر بیشتر به چشم می‌خورد از این قرار است که خیلی از افراد فعال در حوزه بورس و بازار سرمایه تعطیلی‌های دو هفته‌ای را عاملی مثبت در جهت اوج‌گیری بورس معرفی می‌کنند. برای مثال یکی از دلایلی که این افراد در این رابطه می‌آورند از این قرار است که تعطیلات

دو هفته‌ای باعث غیرفعال یا نیمه فعال شدن کسب و کارها در کشور می‌شود. در نتیجه بخشی از پول‌ها برای کسب سود کوتاه مدت وارد بازار سرمایه می‌شود. آنها این مساله را زمینه‌ ایجاد هیجان مثبت در بازار معرفی می‌کنند.

 نوید قدوسی

کارشناس بازار سهام

یک خوبی یا بدی بورس در مقایسه با بازارهایی مثل املاک یا خودرو این است که نمی شود قیمتی غیر از معاملات تابلو را برای یک دارایی اعلام یا ادعا کرد. کاش سامانه معاملات مسکن و خودرو برای درج قیمت معاملات روزانه وجود داشت. البته این نکته را اضافه کنم که در مورد املاک و خودروی دست دوم ناهمگنی عامل کاهش کارآیی است.

 شاهین چراغی

عضو شورای عالی بورس

نزدیک به دو دهه است که ازشروع بازنگری قانون تجارت می‌گذرد. بخشی ازمشکلات ریزش بورس، عدم توجه به حقوق سهامدار خرد، تعارض منافع آنها با مدیران و حتی بعضا با سهامدار عمده بود. تعیین تکلیف فوری لایحه مذکور و تغییرات در قوانین و مقررات شرکت‌های سهامی عام، برای حفظ حقوق سرمایه گذار ضروری است.

 سعید اسلامی بیدگلی

عضو شورای عالی بورس

پس از مدت‌ها و با رایزنی بسیار، با تصمیمات اخیر شورای‌ عالی بورس، امیدواریم مشکل صندوق‌های سرمایه‌گذاری حل شود. سقف صندوق‌ها افزایش یافت و نهادهای مالی وابسته به بانک‌ها هم مجوز افزایش سقف و تاسیس صندوق گرفتند.

منبع خبر: دنیای اقتصاد
  ۱ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۷:۴۶:۲۵ قبل از ظهر
شما اولین نفری باشید که نظر میدهد

 همین حالا نظر خود را ثبت کنید:

نتایج یافت شده: 0 مورد