ایمیدرو، نخستین شرکت سهامی بورس را تشکیل می دهد

ایمیدرو، نخستین شرکت سهامی بورس را تشکیل می دهد
رییس هیات عامل ایمیدرو گفت: نخستین شرکت پروژه سهامی عام کشور توسط گروه ایمیدرو به زودی تشکیل می شود.

به نقل از ایمیدرو، خداداد غریب پور اظهار داشت: نخستین شرکت پروژه سهامی عام کشور توسط گروه ایمیدرو به زودی تشکیل می‌شود. تشکیل این شرکت در راستای استراتژی این سازمان و سیاست‌های وزارت صنعت، معدن و تجارت و دولت برای تنوع بخشی در تأمین مالی است. ارزش پروژه‌های این شرکت جدید حداقل ۷,۰۰۰ میلیارد تومان است که ۳,۶۰۰ میلیارد تومان آن از بورس تأمین مالی می‌شود.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت درباره تصمیم گیری های اولیه مبنی بر نقش نخستین شرکت سهامی عام پروژه، گفت: طرح‌های منتقل شده به آن شامل فولاد کردستان، توسعه یک میلیون تنی صبا نور، کنسانتره آهن ۲.۵ میلیون تنی فولاد خراسان و توسعه فولاد سرمد ابرکوه است.

وی اضافه کرد: شرکت مذکور زیرمجموعه «توسعه معادن و فلزات» بوده و شرکت معدنی و صنعتی چادرملو نیز سهامدار آن است.

غریب پور یادآور شد: شرکت توسعه معادن و فلزات در ماه‌های اخیر اقدام به پیاده سازی این روش کرده و شرکت سهامی عام پروژه تشکیل داده است و از این رو لازم است که از تجربه این شرکت در مسیر پیش رو، استفاده شود.

رئیس هیأت عامل ایمیدرو با اعلام اینکه هفته آینده رئیس سازمان بورس برای هموار کردن مسیر این برنامه، میهمان ایمیدرو است، تاکید کرد: موافقت اولیه بورس دریافت شده و به زودی موضوع تشکیل شرکت فوق عملیاتی می‌شود.

منبع خبر: خبرگزاری ایسنا
  ۱۵ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۴:۳۷ بعد از ظهر
شما اولین نفری باشید که نظر میدهد

 همین حالا نظر خود را ثبت کنید:

نتایج یافت شده: 0 مورد