بورس سبزپوش ماند

 بورس سبزپوش ماند
بازار سرمایه امروز هم مانند روز گذشته روندی صعودی داشت و شاخص کل بورس بیش از ۱۹ هزار واحد افزایش یافت.

بازار سرمایه امروز هم مانند روز گذشته روندی صعودی داشت و شاخص کل بورس بیش از ۱۹ هزار واحد افزایش یافت.

شاخص کل بورس با ۱۹ هزار و ۱۴۹ واحد افزایش، رقم یک میلیون و ۳۷۴ هزار واحد را ثبت کرد. شاخص کل با معیار هم وزن نیز ۶۷۷۷ واحد افزایش یافت و به رقم ۴۶۲ هزار و ۴۷۸ واحد رسید. معامله گران این بازار یک میلیون معامله به ارزش ۱۰۴ هزار و ۵۹۴ میلیارد ریال انجام دادند.

صنایع پتروشیمی خلیج فارس، بانک ملت، ملی صنایع مس ایران، مخابرات ایران، ایرن خودرو، بانک ملت و بانک پاسارگاد نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر مثبت را روی بورس گذاشتند و سرمیاه گذاری تامین اجتماعی، گروه دارویی برکت، لیزینگ پارسیان، ایران خودرو، پالایش نفت اصفهان، توسعه و عمران امید و باما نمادهای پربیننده این بازار بودند.

شاخص کل فرابورس هم با ۲۲۶ واحد افزایش، به رقم ۱۹ هزار و ۵۳۴ واحد رسید. در این بازار ۸۵۴ هزار معامله به ارزش ۴۶ هزار و ۹۴۵ میلیارد ریال انجام شد. سنگ آهن گهر زمین، هلدینگ صنایع معدنی خاورمیانه، پتروشیمی زاگرس، سرمایه گذاری صبا تامین و بیمه کوثر نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر مثبت و در مقابل بانک دی و صنعتی مینو نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر منفی را روی بازار گذاشتند.

برق و انرژی پیوند گستر پارس، صنایع چوب خزر کاسپین، سرمایه گذاری مالی سپهر صادرات، پتروشیمی ارومیه، توسعه مسیر برق گیلان، زرین معدن آسیا و کشاورزی و دامپروری ملارد شیر نمادهای پربیننده فرابورس بودند.

منبع خبر: خبرگزاری ایسنا
  ۱۵ دی ۱۳۹۹ ساعت ۱:۲۴:۵ بعد از ظهر
شما اولین نفری باشید که نظر میدهد

 همین حالا نظر خود را ثبت کنید:

نتایج یافت شده: 0 مورد