استعفای رییس سازمان بورس پاسخ به مطالبه سهام‌داران بود

 استعفای رییس سازمان بورس پاسخ به مطالبه سهام‌داران بود
سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: استعفای رییس سازمان بورس پاسخ به مطالبه سهام‌داران بود.

مهدی طغیانی درباره استعفای رییس سازمان بورس و اثرگذاری این تصمیم در بازار سرمایه اظهار داشت: استعفا اگر به معنای رویکرد جدید در مدیریت بازار باشد می‌تواند اثر مثبت در بازار بگذارد اما نگاه اگر جابه جایی مدیران باشد و در این مدت یک مدیر ضعیف‌تر را به کار بگیرند به طور قطع اثر مخربی در بازارمی گذارد.

وی ادامه داد: اگر این پیام هم از سوی رییس سازمان داده شود که ظرفیت جدیدی برای اداره بازار سرمایه نداشت و به همین دلیل کنار رفت و هم از سوی وزیر اقتصاد این پیام ارسال شود که قرار بر این است که روح جدیدی بر مدیریت بازار دمیده شود، می‌تواند به شرایط حال حاضر کمک کند.

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس تاکید کرد: معمولا استعفا و این نوع تغییرات اثرات مثبتی حداقل در کوتاه مدت برجای می‌گذارد اما بهبود شرایط در بلند مدت بستگی به نحوه مدیریت و برنامه‌های فرد جدید دارد. 

طغیانی با بیان اینکه توقع سهام داران این بود که در مدیریت سازمان بورس تغییر و تحولی انجام شود، گفت: استعفای آقای قالیباف هم پاسخ به مطالبه سهام داران بود.

وی درباره علت ریزش شاخص و احتمال واکنش بازار به کاهش نرخ دلار اظهار داشت: انتشار اخبار از افرادی که جایگاه‌های خاص دارند مانند رییس جمهوری یا وزرا و نمایندگان مجلس می‌تواند بر بازار موثر باشد اما تمام دلایل ریزش بازار را نمی‌توان به یک اظهار نظر منتسب کرد اما قطعا اظهارات رییس جمهور درباره افت نرخ دلار در بورس اثر گذاشت.

منبع خبر: 
  ۱ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۲:۱۴:۴۴ بعد از ظهر
شما اولین نفری باشید که نظر میدهد

 همین حالا نظر خود را ثبت کنید:

نتایج یافت شده: 0 مورد