شاخص بورس با رشد ۲۱ هزار واحدی سبزپوش ماند

شاخص بورس با رشد ۲۱ هزار واحدی سبزپوش ماند
شاخص کل در بازار بورس امروز (سه‌شنبه) ۲۱ هزار و ۶۲۶ واحد رشد داشت که در نهایت این شاخص به رقم یک میلیون و ۲۱۴ هزار واحد رسید.

براساس معاملات امروز بیش از هشت میلیارد و ۴۵۲ میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۹۷ هزار و ۶۵۳ میلیارد ریال داد و ستد شد.

همچنین شاخص کل (هم وزن) با دو هزار و ۹۷۲ واحد افزایش به ۴۲۳ هزار و ۶۵ واحد و شاخص قیمت (هم وزن) با یک هزار و ۹۴۳ واحد رشد به ۲۷۶ هزار و ۶۸۳ واحد رسیدند.

شاخص بازار اول ۲۱ هزار و ۶۲۷ واحد و شاخص بازار دوم ۲۳ هزار و ۴۸۳ واحد افزایش داشتند.

علاوه بر این در بین تمامی نمادها، نماد فولاد مبارکه اصفهان (فولاد) با دو هزار و ۷۸۴ واحد، ملی صنایع مس ایران (فملی) با دو هزار و ۳۶۲  واحد، نفت و گاز پتروشیمی تامین (تاپیکو) با یک هزار و ۱۰۶ واحد، صنایع پتروشیمی خلیج فارس (فارس) با یک هزار و ۸۲ واحد، سرمایه گذاری غدیر (وغدیر) با ۹۹۵ واحد، پالایش نفت اصفهان (پالایش) با ۹۷۴ واحد و ایران خودرو (خودرو) با ۹۰۹ واحد بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص بورس داشتند.

همچنین نماد تولیدی فولاد سپید فراب کویر (کویر) با ۲۶۸ واحد، صنعتی زر ماکارون (غزر) با ۹۴ واحد، سیمان اصفهان (سصفها) با ۹۱ واحد، بانک خاورمیانه (وخاور) با ۹۰ واحد، داروپخش (وپخش) با ۸۴ واحد، گروه مپنا (رمپنا) با ۷۰ واحد، پارس سویچ (بسویچ) با ۵۶ واحد و پارس مینو (غپینو) با ۵۳ ووواحد با تاثیر منفی بر شاخص همراه بودند.

برپایه این گزارش امروز نماد فنرسازی زر (خزر)، سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا)، کاشی الوند (کلوند)، ایران خودرو (خودرو)، پالایش نفت اصفهان (شپنا)، پالایش نفت تهران (شتران) و گسترش سرمایه گذاری ایران خودرو (خگستر) در گروه نمادهای پربیننده قرار داشتند.

گروه خودرو هم در معاملات امروز صدرنشین برترین گروه‌های صنعت شد و در این گروه دو میلیارد و ۶۲۳ هزار برگه سهم به ارزش ۱۳ هزار و ۴۰۹ میلیارد ریال داد و ستد شد.

آخرین وضعیت شاخص فرابورس

شاخص فرابورس نیز بیش از ۸۵ واحد افزایش داشت و بر روی کانال ۱۷ هزار و ۵۳۹ واحد ثابت ماند.

همچنین در این بازار دو میلیارد و ۳۵۵ هزار برگه سهم به ارزش ۴۸ هزار و ۴۵۵  میلیارد ریال داد و ستد شد.

امروز نمادهای فولاد هرمزگان جنوب (هرمز)، پتروشیمی زاگرس (زگرس)، سهامی ذوب آهن اصفهان (ذوب)، هلدینگ صنایع معدنی خاورمیانه (میدکو)، پلیمر آریا ساسول (آریا)، شرکت آهن و فولاد ارفع (ارفع)، گروه سرمایه گذاری میراث فرهنگی (سمگا)، گروه توسعه مالی مهر آیندگان (ومهان)، بیمه تجارت نو (بنو)، موسسه اعتباری ملل (وملل)، پتروشیمی تندگویان (شگویا) و توکاریل (توریل) با تاثیر مثبت بر شاخص این بازار همراه بودند.

همچنین بیمه پاسارگاد (بپاس)، صنعتی مینو (غصینو)، پتروشیمی مارون (مارون)، تولید نیروی برق دماوند (دماوند)، سنگ آهن گهرزمین (کگهر)، فرآورده های غذایی و قند چهارمحال (قچار)، توسعه و عمران استان کرمان (کرمان)، ویتانا (غویتا)،  بیمه کوثر (کوثر) و آسیا سیر ارس (حآسا) با تاثیر منفی بر شاخص بورس همراه بودند.

منبع خبر: ایرنا
  ۱۸ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۸:۴۸:۱۳ بعد از ظهر
شما اولین نفری باشید که نظر میدهد

 همین حالا نظر خود را ثبت کنید:

نتایج یافت شده: 0 مورد