تداوم افت شاخص بورس در معاملات امروز بازار

تداوم افت شاخص بورس در معاملات امروز بازار
شاخص کل در بازار بورس امروز (یکشنبه، ۱۰ اسفندماه) هشت هزار و ۶۰۱ واحد افت داشت که در نهایت این شاخص به رقم یک میلیون و ۱۸۵ هزار واحد رسید.

براساس معاملات امروز بیش از دو میلیارد و هفت میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۲۴ هزار و ۷۷۶ میلیارد ریال داد و ستد شد.

همچنین شاخص کل (هم‌وزن) با یک هزار و ۲۸ واحد کاهش به ۴۳۲ هزار و ۳۷۳ واحد و شاخص قیمت (هم‌وزن) با ۶۷۱ واحد افت به ۲۸۲ هزار و ۴۵۱ واحد رسیدند.

شاخص بازار اول هفت هزار و ۳۳۲ واحد و شاخص بازار دوم ۱۳ هزار و ۸۱۴ واحد کاهش داشتند.

علاوه بر این در بین همه نمادها، نماد فرآوری معدنی اپال کانی پارس (اپال) با ۳۸۹ واحد، بانک اقتصاد نوین (ونوین) با ۶۰ واحد، داده گستر عصر نوین های وب (های وب) با ۲۰ واحد، سیمان صوفیان (سصوفی) با ۱۰ واحد، لبنیات پاک (غپاک) با ۱۰ واحد، ایران مرینوس (نمرینو) با ۹ واحد و تجارت الکترونیک پارسیان (رتاپ) با ۹ واحد تاثیر مثبت را بر شاخص بورس داشتند.

نماد فولاد مبارکه اصفهان (فولاد) با یک هزار و ۹۶ واحد، شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا) با ۷۷۹ واحد، صنایع پتروشیمی خلیج‌فارس (فارس) با ۶۴۵ واحد، معدنی و صنعتی گل‌گهر (کگل) با ۵۵۷ واحد، ملی صنایع مس ایران (فملی) با ۵۴۹ واحد، معدنی و صنعتی چادرملو (کچاد) با ۴۷۱ واحد، و بانک ملت (وبملت) با ۳۶۲ واحد، پالایش نفت اصفهان (شپنا) با ۳۶۲ واحد و نفت و گاز پتروشیمی تامین (تاپیکو) با ۳۶۰ واحد تاثیر منفی بر شاخص گذاشتند.

برپایه این گزارش، امروز نماد پتروشیمی بوعلی سینا (بوعلی)،‌ سرمایه گذری سیمان تامین (سیتا)،‌ تامین سرمایه امین (امین)،‌ بانک اقتصاد نوسن (ونوین)، فولاد مبارکه اصفهان (فولاد)، سیمان صوفیان (سصوفی) و داده گستر عصر نوین های وب (های وب) در گروه نمادهای پُر تراکنش قرار گرفتند.

گروه کانه فلزی هم در معاملات امروز صدرنشین برترین گروه‌های صنعت شد و در این گروه ۳۳۷ میلیون و ۳۰۸ هزار برگه سهم به ارزش چهار هزار و ۷۵۰ میلیارد ریال داد و ستد شد.

آخرین وضعیت شاخص فرابورس

امروز شاخص فرابورس نیز حدود ۶۶ واحد کاهش داشت و بر روی کانال ۱۶ هزار و ۹۲۰ واحد ثابت ماند، همچنین در این بازار ۶۵۸ میلیون و ۹۴۸ هزار برگه سهم به ارزش ۷۲ هزار و ۲۱۰ میلیارد ریال داد و ستد شد.

امروز نمادهای پتروشیمی غدیر (شغدیر)، پتروشیمی مارون (مارون)، فرآورده های غذایی و قند چهارمحال (قچار)، داروسازی سبحان انکولوژی (دسانکو)، هتل پارسیان کوثر اصفهان (گکوثر)، پخش البرز (پخش) و توسعه خدمات دریایی و بندری سینا (حسینا) تاثیر مثبت بر شاخص این بازار داشتند.

همچنین پلیمر آریا ساسول (آریا)، پتروشیمی زاگرس (زاگرس)، شرکت سرمایه گذاری صبا تامین (صبا)، سنگ آهن گهرزمین (کگهر)، پتروشیمی تندگویان (شگویا)، موسسه اعتباری ملل (وملل) و شرکت آهن و فولاد ارفع (ارفع) هم تاثیر منفی بر شاخص بورس را ثبت کردند.

منبع خبر: ایرنا
  ۱۸ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۸:۴۶:۴۳ بعد از ظهر
شما اولین نفری باشید که نظر میدهد

 همین حالا نظر خود را ثبت کنید:

نتایج یافت شده: 0 مورد