پیش بینی بورس ‌شنبه ۲۸ فروردین

پیش بینی بورس ‌شنبه ۲۸ فروردین
سهام داران بورس در حالی به استقبال اولین روز معاملاتی هفته می‌روند که شاخص کل در روز چهارشنبه اندکی نزول کرد.

برای پیش بینی بورس امروز –شنبه ۲۸ فروردین- به بررسی روند بازار چهارشنبه  می‌پردازیم. در روز چهارشنبه شاخص کل بورس هزار و ۳۶۵ واحد نزول کرد و به رقم یک میلیون و ۲۴۳ هزار واحد رسید. شاخص کل هم‌وزن نیز ۸۱۱ واحد پائین آمد و در رقم ۴۳۴ هزار و ۴۳۳ واحد ایستاد. همچنین شاخص کل فرابورس ۱۱ واحد رشد کرد و به رقم ۱۷ هزار و ۹۵۱ واحد رسید.

روز چهارشنبه شاخص‌ بورس بار دیگر ریزش کرد و نه تنها باز هم شاهد خروج پول حقیقی از بازار بودیم بلکه بیشترین رقم خروج پول حقیقی در ۹ روز کاری گذشته ثبت شد. ارزش تغییر مالکیت حقیقی به حقوقی آخرین روز معاملاتی هفته ۶۳۷ میلیارد تومان بود. در معاملات چهارشنبه بیشترین خروج پول حقیقی را سهام بانک تجارت (وتجارت) داشت که ارزش تغییر مالکیت حقیقی به حقوقی آن ۵۵ میلیارد تومان بود. پس از وتجارت، شپنا (پالایش نفت اصفهان) و وبملت (بانک ملت) بیشترین خروج پول حقیقی را داشتند. بنابراین افزایش چشمگیر خروج پول حقیقی مهم‌ترین علامت منفی بازار در روز چهارشنبه بود.

دومین علامت منفی رشد عرضه و کاهش تقاضای بازار بود به طوری که رقم مازاد عرضه در این روز با رشد ۱۷ درصدی به ۳ هزار و ۴۸۹ میلیارد تومان رسید.

سومین نشانه منفی بازار به کاهش ارزش معاملات و رکود نسبی بازار برمی‌گردد. در آخرین روز کاری هفته ارزش معاملات کل بازار سهام به رقم ۷ هزار و ۲۳۹ میلیارد تومان رسید که نسبت به روز ‌‌سه‌شنبه ۲ درصد کاهش یافت. ارزش معاملات خرد نیز با کاهش ۳۴ درصدی نسبت به روز قبل به رقم ۳ هزار و ۲۶۲ میلیارد تومان رسید. بنابراین روندهای درونی بازار نشان از وضعیت نزولی آن دارد. شاخص کل پس از پائین آمدن از سطح حمایت یک میلیون و ۲۵۷ هزار واحد در وضعیت نامناسبی قرار گرفته و همچنان با دو مشکل بزرگ مازاد عرضه و خروج پول حقیقی دست و پنجه نرم می‌کند. با این حال شاخص با سطح حمایت بعدی یعنی رقم یک میلیون و ۲۱۰ هزار واحد فاصله ۲۴ هزار واحدی دارد و رشد شاخص در روز سه‌شنبه توانست فعلا شاخص را از خطر از دست دادن سطح حمایت بعدی دورکند.

منبع خبر: دنیای اقتصاد
  ۲۸ فروردین ۱۴۰۰ ساعت ۷:۷:۸ قبل از ظهر
شما اولین نفری باشید که نظر میدهد

 همین حالا نظر خود را ثبت کنید:

نتایج یافت شده: 0 مورد