دامنه نوسان از ابتدا تا پایان اردیبهشت مثبت۶ و منفی۳ درصد می‌شود

دامنه نوسان از ابتدا تا پایان اردیبهشت مثبت۶ و منفی۳ درصد می‌شود
با تصویب هیئت مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار، دامنه نوسان قیمت سهام شرکت‌ها از ابتدا تا پایان اردیبهشت‌ماه مثبت۶ و منفی۳ درصد می‌شود.

محمدعلی دهقان دهنوی گفت: هیئت مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار مصوب کرد دامنه نوسان قیمت‌ها از ابتدای اردیبهشت ماه به مثبت6 و منفی3 درصد افزایش یابد.
رییس سازمان بورس و اوراق بهادار تصریح کرد: پیشتر و بر اساس مصوبه شورای‌عالی بورس، به هیئت مدیره سازمان بورس اجازه داده شد دامنه نوسان به‌صورت تدریجی افزایش یابد. از آنجا که این موضوع بعد از سه روز کاری قابل اعمال است، از ابتدای اردیبهشت دامنه نوسان جدید اعمال می‌شود و تا پایان اردیبهشت برقرار است، سپس سازمان بورس نسبت به افزایش تدریجی و مجدد تصمیم‌گیری می‌کند.
سخنگوی سازمان بورس و اوراق بهادار با اشاره به بازنگری دستورالعمل گره معاملاتی، ابراز داشت: مقرر شد بازنگری به‌نحوی باشد که امکان نقدشوندگی افزایش یابد. در تغییراتی که صورت گرفت مجموع حجم معاملات در 5 روز از 5 درصد به 200 درصد افزایش یافت. البته دامنه نوسان در گره معاملاتی همان دو برابر باقی ماند، اما حجم مبنا در روز گره معادل یک سهم در نظر گرفته می‌شود، همچنین هیئت مدیره سازمان بورس تصویب کرد که برای فروش اوراق تبعی استفاده از رتبه‌بندی مجاز باشد.
دهقان دهنوی در پایان خاطرنشان کرد: سازمان بورس برنامه‌های خود را برای تقویت تقاضا پیگیری کرده است و ادامه می‌دهد.

منبع خبر: تسنیم
  ۲۹ فروردین ۱۴۰۰ ساعت ۹:۵۷:۹ قبل از ظهر
شما اولین نفری باشید که نظر میدهد

 همین حالا نظر خود را ثبت کنید:

نتایج یافت شده: 0 مورد