آغاز فرآیند برگزاری مجامع برای انتخابات شرکت‌های استانی سهام عدالت

مجمع چهار شرکت سرمایه گذاری استانی سهام عدالت مربوط به استان‌های گیلان کرمانشاه قزوین و هرمزگان برگزار شد.
مجمع چهار شرکت سرمایه گذاری استانی سهام عدالت مربوط به استان‌های گیلان کرمانشاه قزوین و هرمزگان برگزار شد.

به گزارش خبرنگار گروه اقتصادی خبرگزاری صدا و سیما دستور کار این مجامع برگزاری انتخابات هیئت مدیره شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی است. 
 
مدیرعامل شرکت سپرده گذاری مرکزی در حاشیه برگزاری این مجامع گفت: مجامع بصورت الکترونیکی از ۱۱ تا ۲۱ اردیبهشت در شرکت‌های ۲۸ استان برنامه ریزی شده است و سهامداران عدالت می‌توانند با مراجعه به سایت دیما درگاه یکپارچه مجامع الکترونیک از زمان دقیق برگزاری این مجامع مطلع شوند و به منظور انتخاب هیئت مدیره در این مجمع شرکت کنند
 
وی افزود:در مرحله اول طبق قانون باید نصف به علاوه یک سهامداران در مجمع شرکت کنند تا مجمع رسمیت پیدا کند و وارد دستور جلسه انتخاب هیئت مدیره شود 
 
حسین فهیمی گفت: اگر تعداد سهامداران حاضر در جلسه به حد نصاب نرسد ۱۰ روز بعد مجمع دوباره تشکیل خواهد شد و این بار بدون نیاز به حد نصاب انتخابات برگزار می‌شود.
 
وی گفت: از حدود ۵۰ میلیون سهامدار عدالت بیش از ۳۰ میلیون نفر سهامدار ۳۱ شرکت سرمایه گذاری استانی سهام عدالت هستند که خراسان رضوی با دو میلیون و ۷۰۰ هزار و سمنان با ۲۲۰ هزار نفر سهامدار بیشترین و کمترین تعداد سهامدار عدالت را دارند. 
 
وی گفت: به سهامداران عدالت در خصوص زمان برگزاری مجمع از طریق ارسال پیامک اطلاع رسانی شده است.
 
وی با بیان اینکه سهامداران عدالت برای مدیریت دارایی خود باید به آگهی‌های شرکت‌ها و اطلاعیه آن‌ها توجه کنند از سهامداران خواست در انتخابات هیئت مدیره شرکت‌های استانی حضور فعال داشته باشند.
 
وی درباره کاندیدا‌های هیئت مدیره این شرکت‌ها نیز گفت: تا کنون دو هزار نفر داوطلب برای هیئت مدیره ثبت نام کردند و ۷۵۰ نفر تایید صلاحیت شده اند. 
 
وی افزود: این مجامع زمانی که وارد دستور جلسه و رای گیری شد در مدت ۳ تا ۶ روز رای گیری انجام خواهد شد.
 
فهیمی گفت: تنها مرجعی که صلاحیت مقررات گذاری برای این مجامع را دارد شورای عالی بورس است .
وی با بیان اینکه بیش از ۶۰ درصد سهامداران عدالت در سامانه سجام ثبت نام کرده اند و می‌توانند در انتخابات هیئت
 
مدیره شرکت‌های استانی حضور داشته باشند گفت افراد برای اطلاع از زمان برگزاری مجامع و شرکت در انتخابات می‌توانند به درگاه یکپارچه مجامع الکترونیک به آدرس dima.csdiran.ir مراجعه کنند.
 

منبع خبر: واحد مرکزی خبر
  ۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۳۹:۴۳ قبل از ظهر
شما اولین نفری باشید که نظر میدهد

 همین حالا نظر خود را ثبت کنید: