آغاز فرآیند برگزاری مجامع برای انتخابات شرکت‌های استانی سهام عدالت

آغاز فرآیند برگزاری مجامع برای انتخابات شرکت‌های استانی سهام عدالت
مجمع چهار شرکت سرمایه گذاری استانی سهام عدالت مربوط به استان‌های گیلان کرمانشاه قزوین و هرمزگان برگزار شد.

به گزارش خبرنگار گروه اقتصادی خبرگزاری صدا و سیما دستور کار این مجامع برگزاری انتخابات هیئت مدیره شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی است. 
 
مدیرعامل شرکت سپرده گذاری مرکزی در حاشیه برگزاری این مجامع گفت: مجامع بصورت الکترونیکی از ۱۱ تا ۲۱ اردیبهشت در شرکت‌های ۲۸ استان برنامه ریزی شده است و سهامداران عدالت می‌توانند با مراجعه به سایت دیما درگاه یکپارچه مجامع الکترونیک از زمان دقیق برگزاری این مجامع مطلع شوند و به منظور انتخاب هیئت مدیره در این مجمع شرکت کنند
 
وی افزود:در مرحله اول طبق قانون باید نصف به علاوه یک سهامداران در مجمع شرکت کنند تا مجمع رسمیت پیدا کند و وارد دستور جلسه انتخاب هیئت مدیره شود 
 
حسین فهیمی گفت: اگر تعداد سهامداران حاضر در جلسه به حد نصاب نرسد ۱۰ روز بعد مجمع دوباره تشکیل خواهد شد و این بار بدون نیاز به حد نصاب انتخابات برگزار می‌شود.
 
وی گفت: از حدود ۵۰ میلیون سهامدار عدالت بیش از ۳۰ میلیون نفر سهامدار ۳۱ شرکت سرمایه گذاری استانی سهام عدالت هستند که خراسان رضوی با دو میلیون و ۷۰۰ هزار و سمنان با ۲۲۰ هزار نفر سهامدار بیشترین و کمترین تعداد سهامدار عدالت را دارند. 
 
وی گفت: به سهامداران عدالت در خصوص زمان برگزاری مجمع از طریق ارسال پیامک اطلاع رسانی شده است.
 
وی با بیان اینکه سهامداران عدالت برای مدیریت دارایی خود باید به آگهی‌های شرکت‌ها و اطلاعیه آن‌ها توجه کنند از سهامداران خواست در انتخابات هیئت مدیره شرکت‌های استانی حضور فعال داشته باشند.
 
وی درباره کاندیدا‌های هیئت مدیره این شرکت‌ها نیز گفت: تا کنون دو هزار نفر داوطلب برای هیئت مدیره ثبت نام کردند و ۷۵۰ نفر تایید صلاحیت شده اند. 
 
وی افزود: این مجامع زمانی که وارد دستور جلسه و رای گیری شد در مدت ۳ تا ۶ روز رای گیری انجام خواهد شد.
 
فهیمی گفت: تنها مرجعی که صلاحیت مقررات گذاری برای این مجامع را دارد شورای عالی بورس است .
وی با بیان اینکه بیش از ۶۰ درصد سهامداران عدالت در سامانه سجام ثبت نام کرده اند و می‌توانند در انتخابات هیئت
 
مدیره شرکت‌های استانی حضور داشته باشند گفت افراد برای اطلاع از زمان برگزاری مجامع و شرکت در انتخابات می‌توانند به درگاه یکپارچه مجامع الکترونیک به آدرس dima.csdiran.ir مراجعه کنند.
 

منبع خبر: واحد مرکزی خبر
  ۲۷ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۹:۳۹:۸ بعد از ظهر
شما اولین نفری باشید که نظر میدهد

 همین حالا نظر خود را ثبت کنید:

نتایج یافت شده: 0 مورد