سیر صعودی فروش معدنی‌ها در سه ماه امسال

سیر صعودی فروش معدنی‌ها در سه ماه امسال
بررسی آمار فروش شرکت‌های بزرگ معدنی نشان می‌دهد که تولیدکنندگان بزرگ معدنی کشور همچون شرکت معدنی و صنعتی چاردملو و فولاد خوزستان در سه ماهه سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته و علی‌الخصوص در خردادماه ثبت رکورد فروش داشته‌اند.

بررسی آمار فروش شرکت‌های بزرگ معدنی نشان می‌دهد که تولیدکنندگان بزرگ معدنی کشور همچون شرکت معدنی و صنعتی چاردملو و فولاد خوزستان در سه ماهه سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته و علی‌الخصوص در خردادماه ثبت رکورد فروش داشته‌اند.

طبق آمار ارائه شده به سازمان بورس و اوراق بهادار، در گزارش فعالیت ماهانه منتهی به خردادماه سال ۱۴۰۰ شرکت معدنی و صنعتی چاردملو، بیشترین میزان درآمد که در خردادماه به ثبت رسیده، از فروش محصولات در بخش بازار داخلی بوده است. مجموع درآمدهای شناسایی‌شده تا پایان خردادماه برابر با ۳۶ میلیارد و ۶۱۸ میلیون ریال ثبت شده که این مبلغ در بخش‌های فروش داخلی و فروش صادراتی شکل گرفته است.

همچنین میزان سرمایه ثبت‌شده این شرکت طی این بازه سه ماهه ابتدایی سال جاری بیش از ۵۵ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال گزارش‌شده و مقدار درآمدی که از ابتدای سال مالی تا پایان خردادماه حاصل‌شده بالغ‌بر ۸۸ میلیارد و ۱۸۸ میلیون ریال بوده است.

طبق آمار، میزان درآمدی که شرکت معدنی و صنعتی چادرملو در خردادماه ۱۴۰۰ که به ثبت رسانده نسبت به اردیبهشت ماه ۴۰ درصد افزایش درآمد داشته و در مقایسه با دوره مشابه سال گذشته ۳۲۸ درصد رشد داشته است. بیشترین میزان درآمد خرداد ماه از محل فروش محصولات در بخش بازار داخلی بوده  که کنسانتره آهن (خشک) با میزان فروش ۱۸ میلیارد و ۵۶۳ میلیون ریال عمده درآمد شناسایی‌ شده است و پس از آن محصول فولاد در بازار صادراتی با ۹ میلیارد و ۵۶۸ میلیون ریال قرار گرفته است.

در مقابل اما در میزان فروش محصولات معدنی و صنعتی چادرملو ر خرداد ماه نسبت به ماه گذشته با افت چهار درصدی روبه‌رو شده و در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته نیز ۲۳ درصد افزایش را داشته است. ضمن اینکه از ابتدای سال مالی تا انتهای خردادماه سال جاری میزان فروش این شرکت به میزان ۳۱ درصد رشد را تجربه کرده است که بیشترین میزان فروش محصولات این شرکت معدنی در اختیار کنسانتره آهن (خشک) معادل ۷۲۹ هزار و ۳۹۷ تن و نرخ فروش ۲۵ میلیون و ۴۵۰ هزار و ۴۲۲ ریال بوده است.

رشد ۱۲۷ درصدی فروش فولاد خوزستان در ۳ ماهه ۱۴۰۰

براساس عملکرد شرکت فولاد خوزستان برای دوره منتهی به خردادماه امسال و میزان فروش این شرکت طی سه ماهه امسال در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته، رشد ۱۲۷ درصدی فروش مشخص شده است.

میزان فروش شرکت فولاد خوزستان در خرداد ماه ۱۴۰۰ برابر با ۳۵ میلیون و ۷۵۵ هزار و ۷۱۱ ریال بوده که از این میزان، سهم فروش در بازار داخلی ۱۳ میلیون و ۸۶۹ هزار و ۷۷۷  ریال و سهم بازار صادراتی نیز برابر ۲۱ میلیون و ۸۸۵ هزار و ۹۳۴ ریال بوده است. بیشترین میزان فروش صورت گرفته در بازار داخلی به اسلب و در بازار صادراتی بیلت‌وبلوم  اختصاص دارد.

شرکت فولاد خوزستان از ابتدای سال مالی ۱۴۰۰ تا انتهای خرداد ماه توانسته است فروشی بالغ بر ۱۰۹ میلیون و ۶۷ هزار و ۸۲۴ ریال داشته باشد که در مقایسه با مدت مشابه سال ۱۳۹۹ که برابر ۴۸ میلیون و ۹۳ هزار و ۴۲ ریال به ثبت رسیده بود، رشد ۱۲۷ درصدی را تجربه کرده است.

میزان فروش انجام شده در بازار داخلی طی سه ماهه امسال برابر با ۴۳ میلیون و ۸۳۵ هزار و ۸۸ ریال و در بازار صادراتی نیز ۶۵ میلیون و ۲۳۲ هزار و ۷۳۶ ریال بوده است. بیشترین محصول به فروش رسیده در این مدت در بازار داخلی بیلت‌وبلوم با درآمد ۲۳ میلیون و ۹۱۹ هزار و ۲۵۸ ریال بوده و در بازار صادراتی نیز همین محصول با فروش ۳۷ میلیون و ۳۹۱ هزار و ۳۹۹ ریال بخش عمده درآمد صادراتی را به خود اختصاص داده است.

منبع خبر: خبرگزاری ایسنا
  ۱۸ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۸:۳۱:۲۱ بعد از ظهر
شما اولین نفری باشید که نظر میدهد

 همین حالا نظر خود را ثبت کنید:

نتایج یافت شده: 0 مورد