سکه رکورد سال ۱۴۰۰ را شکست/ بازار طلا برای رکوردهای تازه خیز برداشت؟

سکه رکورد سال ۱۴۰۰ را شکست/ بازار طلا برای رکوردهای تازه خیز برداشت؟
هر قطعه سکه طرح قدیم در بازار تهران به ۱۱ میلیون و ۲۵۸ هزار تومان رسید و نرخ سکه تمام بهار آزادی هم به انتهای کانال ۱۰ میلیون تومان رسیده است.

قیمت سکه رکورد سال ۱۴۰۰ را شکست و در آخرین روز معاملات بازار نرخ ۱۱ میلیون و ۲۵۸ هزار تومان را ثبت کرده است.
در بازار روز پنجشنبه هر قطعه سکه تمام بهار طرح جدید به ۱۰ میلیون و ۸۳۰ هزار تومان صعود کرد و حالا گرچه فعالان بازار طلا و جواهر از حباب ۴۳۰ هزار تومانی سکه می‌گویند اما به نظر می‌رسد سیگنال‌های افزایشی قیمت سکه بیشتر شده است.

در سال از دومین هفته فروردین ۱۴۰۰ که بازار طلا و ارز گشوده شد بهای سکه زیر قیمت ۱۱ میلیون تومان نوسان می‌کرد و در مقاطعی از سال یعنی نیمه اردیبهشت که زمزمه شروع مذاکرات ایران و امریکا از سر گرفته شد، بهای سکه حتی تا ۹ میلیون و ۷۶۰ هزار تومان هم سقوط کرد اما این قیمت زیاد دوام نیاورد و سکه دوباره به کانال ۱۰ میلیون تومان برگشت.

فعالان بازار طلا پیش از این گفته بودند که قیمت سکه به کف رسیده و حتی اگر برجام احیا شود در کانال ۱۰ میلیون تومان به ثبات می‌رسد.

حالا اما خبرهای خوشی از وین به گوش نمی‌رسد و سطح تنش ایران و امریکا بالا گرفته است.

همین موضوع امیدها به احیای برجام را کمرنگ کرده و به نظر می‌رسد که بازار طلا و به تبع آن سکه صعودی باشد.

هرچند که فعالان بازار به ایام محرم هم اشاره می‌کنند و می‌گویند که با ورود به ماه‌های سوگواری شمار مشتریان بازار طلا کم می‌شود و همین کاهش تقاضا می‌تواند ترمز صعود قیمت سکه را تا حدی بکشد.

منبع خبر: 
  ۹ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۹:۲۹:۵۶ قبل از ظهر
شما اولین نفری باشید که نظر میدهد

 همین حالا نظر خود را ثبت کنید:

نتایج یافت شده: 0 مورد