قیمت دلار و سکه بر مدار صعود

قیمت دلار و سکه بر مدار صعود
دلار تحت تاثیر اخبار به مرز ۲۵ هزار و ۸۰۰ تومان نزدیک شد. سکه از مرز ۱۱ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان عبور کرد و بالای ۱۱ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان قرار گرفت، رشد قیمت‌ها تحت تاثیر اخبار و اظهارنظرها رخ داد.

قیمت دلار آمریکا عصر روز چهارشنبه هفته گذشته روی ۲۵ هزار و ۲۹۰ تومان قرار داشت و از مرز حساس ۲۵ هزار و ۲۰۰ تومانی عبور کرده بود. در روزهای پایانی هفته گذشته اخبار منتشر شده و اظهار نظرهای انجام شده باعث شد پیشروی قیمت دلار ادامه یابد.
نرخ دلار در شروع معامات امروز ۲۵ هزار و ۷۲۰ تومان بود. از نظر تحلیل‌گران مرزهای ۲۵ هزار و ۸۰۰ تومان و ۲۶ هزار و ۳۰۰ تومان برای دلار مهم تلقی می‌شدند، دلار صبح امروز از این مرزها عبور نکرد و بعد از ثبت نوساناتی محدود معاملات نیمه اول روز را با همان قیمت ۲۵ هزار و ۷۲۰ تومان به پایان رساند.
همراه با افزایش قیمت دلار، قیمت درهم امارات نیز رشد کرد و بالای ۷ هزار تومان قرار گرفت. به اعتقاد تحلیل‌گران همراهی درهم و عبور آن از مرز ۷ هزار تومان احتمالا در رشد قیمت دلار موثر بود.
از جمله اخباری که احتمالا در رشد قیمت دلار موثر بوده است می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
رویترز در گزارش خود ایران را از مظنونین اصلی حمله به کشتی اسرائیلی دانست.
از سوی دیگر آلمان در مورد تاخیر پیش‌آمده در مذاکرات احیای برجام ابراز ناخشنودی می‌کند و معتقد است بازگشت به برجام تا ابد در دسترس نیست. وزیر خارجه آمریکا معتقد است ایران هنوز تصمیم جدی برای بازگشت به برجام نگرفته است و عضو تیم مذاکره‌کننده ایران نیز بر موضع عناد آمیز طرف آمریکایی در مذاکرات احیای برجام سخن می‌گوید.
البته همه اخبار برجامی منفی نبودند، آمریکا اعلام آمادگی کرد که با اسقرار دولت جدید ایران به مذاکرات بازگردد و روسیه از احیای برجام به صورت اصلی آن و نه کمتر یا بیشتر سخن می‌گوید.
به هر روی کفه اخبار منفی در روزهای پایانی هفته گذشته سنگین‌تر بود و دلار به این اخبار واکنش نشان داد.
افزایش قیمت سکه امامی
سکه امامی عصر روز چهارشنبه روی ۱۱ میلیون و ۱۹۰ هزار تومان قرار گرفته و در عبور از مرز ۱۱ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان ناکام مانده بود. طلا در انتهای معاملات روز جمعه روی ۱۸۱۴ دلار قرار گرفت.
دلار نیز هفته را صعودی آغاز کرد. سکه به رشد دلار واکنش نشان داد و در شروع معاملات امروز روی ۱۱ میلیون و ۳۵۰ هزار تومان قرار گرفت. در حوالی ساعت ۱۲ ظهر قیمت دلار ۲۵ هزار و ۶۹۰ تومان بود و اندازه حباب سکه ۱۱ میلیون و ۳۵۰ هزار تومانی قدری بیشتر از ۲.۵ درصد به دست می‌آمد. با این وجود سکه باز هم رشد کرد و در پایان معاملات نیمه اول روز روی ۱۱ میلیون و ۵۱۰ هزار تومان قرار گرفت.
سکه امامی
برای جمع‌بندی می‌توان گفت دلار آمریکا تحت تاثیر برخی اخبار و اظهار نظرها رشد کرد و به مرز ۲۵ هزار و ۸۰۰ تومان نزدیک شد. درهم بالای ۷ هزار تومان قرار گرفت. سکه تحت تاثیر رشد دلار مرز ۱۱ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان را پشت سر گذاشت و بالای این مرز پیشروی کرد.

منبع خبر: گسترش
  ۹ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۹:۴۰:۳۰ قبل از ظهر
شما اولین نفری باشید که نظر میدهد

 همین حالا نظر خود را ثبت کنید:

نتایج یافت شده: 0 مورد